کد مطلب : 19062
اردوغان: در حال حاضر یک سناریوی بسیار عجیب در حال اجراست/در منبج اولویت با دیپلماسی است
سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۷
اردوغان: در حال حاضر یک سناریوی بسیار عجیب در حال اجراست/در منبج اولویت با دیپلماسی است
رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره ضمنی به ائتلاف برخی از احزاب اپوزیسیون و معرفی نامزدها و احتمال نامزدی عبدالله گل برای انتخابات ریاست جمهوری گفت، در حال حاضر سناریوهای بسیار عجیبی در حال اجراست که چند روز آینده آشکار خواهد شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه با انتقاد از حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه گفت: هر زمان که با تهدید و مشکل مواجه شدید، فرار کرده‌اید. هیچ وقت همچون قهرمانان در برابر جنگنده‌های اف – ۱۶ نایستادید و از کسانی که در برابر تانک‌ها به پا خاستند، نبودید.
وی در ادامه اظهاراتش خطاب به کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب اپوزیسیون ترکیه گفت: با اینگونه حرکات دست نمی‌توانید کشور را اداره کنید.
اردوغان در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به وضعیت کنونی سیاسی در کشور پس از اعلام انتخابات زودهنگام گفت: برخی‌ها در حالی که به دنبال اجرای سناریوی عجیب خود هستند می‌خواهند که وضعیت فوق‌العاده هرچه زودتر لغو شود زیرا برقراری وضعیت فوق‌العاده برنامه‌های آنها را برهم می‌زند و ما این کار را انجام خواهیم داد.
وی با اشاره به ائتلاف‌های تشکیل شده در کشور گفت: ائتلاف حزب حاکم با حزب جنبش ملی‌گرا یک ائتلاف شفاف است و مشروعیت دارد اما برخی به دنبال تبانی‌ها و همکاری‌های پشت پرده هستند و می‌خواهند به نام دشمنی اردوغان یک ائتلاف ایجاد کنند.
انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری زودهنگام ترکیه ۲۴ ژوئن آتی برگزار می‌شود.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به عملیات شاخه زیتون در شمال سوریه گفت: تاکنون ۴۲۷۲ تروریست در شمال سوریه، در شمال عراق ۳۵۳ تروریست و ۲۵۸ نفر در داخل خنثی شده‌اند.
منظور اردوغان از خنثی شدن تروریست‌ها این است که این افراد بازداشت، محاصره و یا کشته شده‌اند.
او در ادامه اظهاراتش تاکید کرد: در مبارزه با تروریسم هیچ توقفی وجود ندارد و ما به راه خود ادامه خواهیم داد.
رجب طیب اردوغان تاکید کرد: ما برای یاری به قدس، سوریه، سومالی، میانمار برای پشت سر گذاشتن بحران‌هایشان ادامه می‌دهیم و بر دعوت به طرح‌های خود که در آن می‌گوییم جهان بزرگتر از پنج کشور است، تمرکز خواهیم کرد. وی افزود: مرحله آینده تضمین کننده امنیت و ثبات در کشور خواهد بود و بعد از همه‌پرسی مردمی ما صفحه بحران‌های سیاسی و تلاش‌های کودتا را بستیم.
وی افزود: ما به فعالیت‌های خود در سوریه با جدیت ادامه می‌دهیم و درباره منبج، تل رفعت و امنیت در مناطق دیگر به لحاظ دیپلماتیک می‌پردازیم.
 
 
Share/Save/Bookmark