کد مطلب : 22572
روسیه: اوضاع در ادلب بعد از توافق مسکو-آنکارا، آرام‌تر شده است
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷
روسیه: اوضاع در ادلب بعد از توافق مسکو-آنکارا، آرام‌تر شده است
مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه اعلام کرد که تعداد موارد تیراندازی و گلوله باران در منطقه کاهش تنش ادلب، پس از اجرای رژیم آتش‌بس در منطقه طبق توافقات بین روسیه و ترکیه، کاهش یافته است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه (که زیر نظر وزارت دفاع روسیه فعالیت دارد) شب گذشته اعلام کرد که تعداد موارد تیراندازی و گلوله باران در استان ادلب سوریه، پس از لازم الاجرا شدن توافقات صورت گرفته بین روسیه و ترکیه کاهش یافته است.
به گفته "آلیگ ژوراولیوف" رئیس این مرکز، طی شبانه روز گذشته ، مورد تیراندازی از سوی گروه‌های مسلح غیرقانونی فعال در منطقه تحت کنترل طرف ترکیه‌ای ثبت نشده است.
این مقام نظامی در عین حال یادآور شد که دو منطقه مسکونی عین‌النور و تنجر، هدف گلوله باران قرار گرفته‌اند. این حملات از مواضع گروه تروریستید "حزب اسلامی ترکستان" و "جبهه النصره" که تحت کنترل ترکیه قرار ندارند، انجام شد (هر دو سازمان در روسیه ممنوع است).
لازم به یادآوری است، در تاریخ 5 مارس (15 اسفند ماه)  مذاکرات روسیه و ترکیه در مورد ادلب در مسکو انجام شد. ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان، روسای جمهوری دو کشور، به مدت سه ساعت به طور خصوصی با یکدیگر صحبت کردند و پس از آن کار هیئت‌های نمایندگی روسیه و ترکیه  آغاز شد. در نهایت ، طرفین توانستند درباره اقدامات لازم برای حل و فصل اوضاع در منطقه ادلب به توافق دست یابند
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵