کد مطلب : 21988
آلمان ترکیه را به اعمال تحریم‌های اقتصادی تهدید کرد
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۹
آلمان ترکیه را به اعمال تحریم‌های اقتصادی تهدید کرد
وزیر امور خارجه آلمان در اظهاراتی حمله ترکیه به شمال سوریه را نقض قوانین بین‌المللی دانسته و آنکارا را به قطع حمایت‌های مالی و تحریم‌های اقتصادی تهدید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "هایکو ماس"، وزیر امور خارجه آلمان حمله ترکیه به شمال سوریه را به عنوان نقض قوانین بین المللی دانسته و گفت: ما اعتقاد نداریم که یک حمله به شبه نظامیان و یگان های کُرد از نظر قوانین بین المللی مشروعیت دارد.
وی تاکید کرد که وقتی در حقوق بین الملل هیچ مبنایی برای این حمله وجود ندارد آن با قوانین بین المللی منطبق نیست.
هایکو ماس از تلاش های کشورش در راستای پایان عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه خبر داده و با اشاره به توافقی که اخیرا بین آمریکا و ترکیه برای آتش بس در سوریه شکل گرفته است گفت: ما همه اقدامات لازم را به کار می بریم تا آتش بس مورد توافق قرار گرفته نه تنها برای 5 روز بلکه مدت طولانی تری ادامه یابد و به این ترتیب این حملات متوقف شود.
وزیر امور خارجه آلمان همچنان مذاکرات با ترکیه را ضروری دانسته و در عین حال با توجه به توافق پناهندگان بین ترکیه و اتحادیه اروپا و تصمیمات آنکارا برای اسکان پناهندگان سوری در منطقه امنیتی ایجاد شده در شمال سوریه گفت: ما برای چیزهایی که اعتقاد داریم مشروع و قانونی نیست پولی پرداخت نمی کنیم
 
 
Share/Save/Bookmark