کد مطلب : 20268
حجم استخراج نفت در جمهوری آذربایجان سال آینده کاهش می یابد
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۸
سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در تازه ترین گزارش پیش بینی کرد که حجم متوسط استخراج روزانه نفت در سال 2019 در جمهوری آذربایجان با 10 هزار بشکه کاهش به 790 هزار بشکه خواهد رسید
بر اساس گزارش روز جمعه پایگاه خبری 'رپورت'، اوپک همچنین پیش بینی کرده است که جمهوری آذربایجان ، اواخر سال جاری میلادی به طور متوسط روزانه 800هزار بشکه نفت استخراج می کند.
بنا به این گزارش ، اوپک پیش بینی های خود مربوط سال جاری و یک سال بعد در شاخص عرضه و تقاضای بازار جهانی نفت را اصلاح کرده است .
در گزارش اوپک برای ماه نوامبر پیش بینی شده است حجم تقاضای روزانه به نفت در بازارهای جهانی 97.5 میلیون بشکه است که در سال آینده 1.29 میلیون بشکه افزایش خواهد یافت .
این گزارش تقاضای روزانه فعلی بازار جهانی نفت را 98.79 میلیون بشکه عنوان کرد.
اوپک همچنین پیش بینی کرد عرضه نفت از سوی کشورهای غیر عضو در سال جاری 2.23 میلیون بشکه و در سال آینده 2.23 میلیون بشکه افزایش خواهد یافت .
سازمان کشورهای صادر کننده نفت اعلام کرد که استخراج و عرضه نفت به حساب کشورهای همچون امریکا ، کانادا ، انگلیس و برزیل صورت خواهد گرفت و حجم استخراج نفت در کشورهای نروژ و مکزیک همچنان کاهش خواهد یافت .
بر اساس گزارش اوپک ، در حال حاضر حجم نفت عرضه شده روزانه از سوی کشورهای غیر عضو 59.86 میلیون بشکه بوده و در سال 2019 میلادی 0.12 میلیون افزایش یافته و به 62.09 میلیون بشکه می رسد .
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵