کد مطلب : 23986
با ادامه اعتراضات؛
پاشینیان با برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی موافقت کرد
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۳
پاشینیان با برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی موافقت کرد
نخست‌وزیر ارمنستان که تحت فشار مخالفانش قرار گرفته اعلام کرد برای پایان دادن به بحران سیاسی در کشور حاضر است انتخابات زودرس را برگزار کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترفکس، «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان که تحت فشار مخالفانش قرار گرفته در جمع هزاران نفر از هواداران خود گفت برای پایان دادن به بحران سیاسی در کشور حاضر است انتخابات زودرس را برگزار کند.
تشدید بحران سیاسی در ارمنستان طی هفته‌های اخیر ثبات در این کشور را به خطر انداخته است.
پاشینیان در بخشی از سخنرانی خود در اجتماع هوادارانش گفت: اگر اپوزیسیون پارلمانی با برگزاری انتخابات زودرس موافقت کند ما نیز موافقت خواهیم کرد. بگذارید پای صندوق رأی برویم و ببینیم که اکثریت مردم واقعاً طرفدار استعفای چه کسی هستند.
عصر روز گذشته همزمان با تظاهرات مخالفان دولت ارمنستان در برابر ساختمان پارلمان که خواستار استعفای نخست‌وزیر هستند، بیش از ۲۰ هزار نفر از طرفداران پاشینیان نیز در میدان جمهوری در مرکز ایروان تجمع کردند.
نیکول پاشینیان به دلیل نحوه هدایت جنگ اخیر در قره باغ و امضای قرارداد آتش‌بس با جمهوری آذربایجان از سوی مخالفانش به شدت تحت فشار قرار گرفته است.
نیروهای ارمنی در این جنگ متحمل شکست سنگینی شده و مجبور شدند بخش گسترده‌ای از مناطق تحت کنترل خود در قره باغ را به جمهوری آذربایجان واگذار کنند.
در پی بالا گرفتن بحران سیاسی، پنجشنبه هفته گذشته تعدادی از فرماندهان ارشد ارتش ارمنستان خواستار استعفای پاشینیان از پُست نخست وزیر شدند.
در پی این درخواست، پاشینیان دستور برکناری رئیس ستاد مشترک ارتش ارمنستان را صادر کرد اما رئیس جمهور این کشور با این برکناری موافقت نکرد و همین امر موجب پیچیده تر شدن اوضاع در ارمنستان شد.
 
 
Share/Save/Bookmark