کد مطلب : 23750
تحویل نخستین جنگنده سوخو-۵۷ به نیروهای هوا فضای روسیه
شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۰
تحویل نخستین جنگنده سوخو-۵۷ به نیروهای هوا فضای روسیه
نخستین محموله جنگنده نسل پنجم "سوخو-۵۷" به یکی از هنگ‌های هوایی منطقه نظامی جنوبی روسیه تحویل داده شده و نیروهای هوا-فضای این کشور در سال ۲۰۲۱ چهار فروند دیگر از این هواپیما را دریافت خواهند کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، یک مقام آگاه در مجتمع صنایع دفاعی روسیه به این خبرگزاری اعلام کرد که نخستین محموله از جنگنده نسل پنجم "سوخو-57" به یکی از هنگ‌های هوایی نیروهای هوا-فضای این کشور تحویل داده شد.
به گفته این منبع خبری، نیروهای هوا-فضا نخستین محوله از این نوع جنگنده مدرن را دریافت کردند. و هواپیمای سوخو-57 در یکی از هنگ‌های هوایی منطقه نظامی جنوبی روسیه، انجام وظایف نظامی خود را آغاز می‌کند.
این مقام یادآور شد که در سال 2021 نیروهای هوا-فضای روسیه چهار فروند دیگر از این نوه جنگنده را دریافت خواهند کرد.
در اوایل ماه دسامبر (آذر ماه)، نشریه آمریکایی «نشنال اینترست» نوشت که جنگنده نسل پنجم سوخو-57 روسیه به پنج دلیل، یک تهدید واقعی برای کشورهای عضو ناتو است. نویسنده این مقاله به طور خاص، آیرودینامیک بودن این جنگنده را یکی از برتری‌های راهبردی آن نامیده و یادآور شده بود که طراحی این جنگنده بالاترین سطح قدرت مانور و ویژگی‌های عالی را برای انجام نبردهای هوایی فراهم می‌کند.
 
 
Share/Save/Bookmark