کد مطلب : 20429
دستور رحمان برای راه اندازی دستگاه های کارتخوان در تاجیکستان
يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۰
دستور رحمان برای راه اندازی دستگاه های کارتخوان در تاجیکستان
رییس جمهوری تاجیکستان دستور داده است که تا اول ماه آوریل سال 2019 با نصب دستگاه های کارت خوان زمینه پرداخت های غیر نقدی در این کشور فراهم شود.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل ازسامانه اسپوتنیک، براساس دستورامام علی رحمان تمامی نهادهای دولتی تاجیکستان موظف شده اند که ازاول ماه آوریل سال 2019 زمینه پرداخت غیرنقدی بهای انواع خدمات به مردم را فراهم کنند.
در دستور رییس جمهوری تاجیکستان تاکید شده است که  تمامی ادرات دولتی دراین کشور باید با نصب تجهیزات مورد نیازپرداخت الکترونیکی ، هزینه خدمات ونقل وانتقال معاملات بانکی را به این شیوه دریافت کنند.
هدف ازاین اقدام کاهش میزان نقدینگی درمعاملات مالی تاجیکستان عنوان شده است.
دردستور رییس جمهوری تاجیکستان تاکید شده است که برای راه اندازی نظام پرداخت غیرنقدی باید از طریق رسانه های خبری دولتی و به ویژه تلویزیون به مردم اطلاع رسانی شود تا آنان از برتری این روش آگاهی پیدا کنند. 
کارشناسان امورمالی درتاجیکستان معتقدند که حکومت این کشورمی خواهد سرمایه مردم را که دردست آنها ودرخانه نگهداری می شود به معامالات بازارداخلی وارد کند.
این در حالی است که به دلیل بی اعتمادی مردم به بانک های تاجیکستان که در سه سال اخیر از توان بازپرداخت سپرده های مالی مردم برخوردارنبوده اند، راه اندازی پرداخت های غیرنقدی کاری دشوار خواهد بود
 
 
Share/Save/Bookmark