کد مطلب : 21662
افتتاح کشتارگاه صنعتی ایرانی در قزاقستان
يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۳
افتتاح کشتارگاه صنعتی ایرانی در قزاقستان
یک کشتارگاه صنعتی مدرن در شهر آلماتی قزاقستان با حضور سفیر کشورمان در نورسلطان، وزیر کشاورزی قزاقستان و استاندار استان آلماتی افتتاح شده و به بهره‌برداری رسید.
 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، پروژه کشتارگاه صنعتی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری قزاقستان روز پنج‌شنبه در مراسمی با حضور مجید صابر سفیر کشورمان در قزاقستان و  ساپارخان عمروف وزیر کشاورزی قزاقستان و استاندار  استان آلماتی افتتاح شده و به بهره‌برداری رسید.
این کشتارگاه در شهر آلماتی جمهوری قزاقستان قرار دارد و توسط شرکت امپایر فود از بخش خصوصی کشورمان احداث گردیده است. ظرفیت کشتار روزانه این واحد صنعتی در هر شیفت کاری 1000 رأس دام سبک و 120 رأس دام سنگین می‌باشد.
این پروژه در زمینی به مساحت 6 هکتار و تاسیسات 7000 متر مربع و بر اساس آخرین فناوری‌های موجود و با استاندارد کامل ساخته شده است.
در قرنطینه دام‌ها، کشتار، نگهداری، بسته‌بندی، ارسال و دیگر مراحل این کشتارگاه، استانداردهای ایران رعایت شده است.
جمهوری قزاقستان با 2 میلیون و 724 هزار کیلومتر مربع مساحت و با جمعیتی بالغ بر 18و نیم میلیون نفر بزرگترین و مهم‌ترین قدرت اقتصادی در منطقه آسیای مرکزی است. این کشور  با ایران همسایه دریایی است و  دو بخش کشاورزی و دامپروری از اولویت‌های اساسی همکاری میان دو کشور  به شمار می‌رود.
پیش بینی می شود شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در اوایل مهرماه سال جاری در جمهوری قزاقستان برگزار گردد.
وزارتخانه‌های کشاورزی جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان، مسئولیت کمیسیون اقتصادی دو کشور را عهده‌دار هستتد.
 
 
Share/Save/Bookmark