کد مطلب : 23543
رئیس چچن: رهبران فرانسه باید از مسلمانان جهان عذرخواهی کنند
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۶
رئیس چچن: رهبران فرانسه باید از مسلمانان جهان عذرخواهی کنند
"رمضان قدیروف" از رهبران فرانسه خواست از مسلمانان جهان به دلیل توهین به دین اسلام عذرخواهی کنند و گفت: من بعنوان یک مسلمان و نه سیاستمدار، درباره این مسئله اظهار نظر می‌کنم.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "رمضان قدیروف"، رئیس چچن به رهبران فرانسه توصیه کرد که از مسلمانان سراسر جهان به دلیل اظهارات خود عذرخواهی کنند. قدیروف همچنین از مسلمانان روسیه خواست از تجمع در نزدیکی سفارت فرانسه در روسیه خودداری کنند.
وی روز جمعه در کانال تلگرام خود در این باره نوشت: «بدون تردید رهبران فرانسه باید از مسلمانان جهان به دلیل اظهاراتشان عذرخواهی کنند. من همچنین می خواهم به مسلمانان روسیه در باره اقدامات عجولانه هشدار دهم. این سخنان ارزش برگزاری تظاهرات در نزدیکی سفارتخانه‌های فرانسه در کشور ما را ندارد – چنین کاری هیچ تغییری بوجود نخواهد آورد، ولی احتمال اقدامات تحریک آمیز وجود دارد.»
رمضان قدیروف همچنین توضیح داد که وی از امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به دلیل حمایتش از کاریکاتورهای موهن پیامبر اسلام حضرت محمد (ص)، نه به عنوان یکسیاستمدار، بلکه به عنوان یک مسلمان انتقاد کرده است.
وی نوشت: «من کاملاً درک می‌کنم که روابط خارجی روسیه را رئیس جمهور ولادیمیر پوتین تنظیم می‌کند و نیازی به توضیح درباره این موضوع ندارم. ولی باید این واقعیت را نیز در نظر گرفت که من نظر خود را به عنوان یک مسلمان و نه به عنوان یک سیاستمدار به مقامات فرانسه ابراز کردم.»
وی افزود: «از سخنان خود دست نمی کشم و آماده دفاع از آنها است. این حق من به عنوان فردی است که بی اندازه دین خود را دوست دارد. در صورت لزوم، من حتی آماده هستم تا سمت را رها کن، رنج ببرم یا جان خود را در راه اسلام بدهم. ولی قصد ندارم در سکوت، اقدام بی خدایانی که دین اسلام را به تمسخر می‌گیرند را تحمل کنم.»
روز گذشته "دیمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری فدراسیون روسیه در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره تفسیر اظهارات رمضان قدیروف، مبنی بر اینکه آماده است پست خود را فدای اعتقادات دینی خود، بعنوان یک مسلمان کند، گفت: «پیگیری اختلافات مذهبی، از اختیارات کرملین نیست و ما قصد دخالت در این مسائل را نداریم.»  
سخنگوی کرملین پیش از این روز پنج شنبه گفته بود که سیاست خارجی روسیه صرفاً توسط "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه تعیین می‌شود و سران مناطق فدرال باید از خط مشی وی در این زمینه پیروی کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵