کد مطلب : 20267
باکو فرانسه را به بی احترامی به حقوق بین المللی متهم کرد
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۷
وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، در واکنش به سفر اخیر «باکو ساهاکیان» رئیس منطقه قره باغ کوهستانی به فرانسه، این کشور را به بی احترامی به موازین حقوق بین المللی متهم کرد
به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، اعلام کرد که سفر ساهاکیان به فرانسه تلاش جدید نافرجام برای تبلیغ تجزیه طلبی در سطح بین المللی است.
وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، فرانسه را به ایجاد شرایط لازم برای انجام سفر ساهاکیان، متهم کرد و افزود : اقدام اخیر فرانسه بر خلاف اصول همکاری و روابط دوجانبه و مخالف توافقنامه های امضا شده میان باکو و پاریس است و بی احترامی به موازین حقوق بین المللی را به نمایش می گذارد.
در گزارش وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان آمده است: شرایط فراهم شده از سوی فرانسه برای تبلیغ یک رژیم غیر قانونی ، تردیدی در زمینه موضع بی طرفی فرانسه بعنوان یکی از روسای گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ، ایجاد می کند .
در این گزارش تاکید شده است که اقدام فرانسه، لطمه جدی به جایگاه این کشور در جامعه جمهوری آذربایجان وارد می کند .
وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان همچنین اعلام کرد که دولت باکو در این ارتباط اعتراض شدید خود را از طریق کانال های دیپلماتیک به فرانسه ابلاغ خواهد کرد و رفتار دولت فرانسه مبتنی بر استانداردهای دوگانه جمهوری آذربایجان را وادار می کند تا در خصوص روابط خود با این کشور تجدید نظر کند .
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵