کد مطلب : 16974
وزیر بهداشت وارد قرقیزستان شد
دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۲
وزیر بهداشت وارد قرقیزستان شد
سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که امروز (دوشنبه) در صدر یک هیات وارد فرودگاه مناس در بیشکک پایتخت قرقیزستان شد با همتا و همچنین مقام های مسئول دانشگاهی و علمی این کشور دیدار و مذاکره می کند.
 
به گزارش ایرنا، هاشمی در این سفر دو روزه که با استقبال معاون وزیر بهداشت قرقیزستان و هیات همراه و علی روزبهانی سفیر ایران آغاز شد، ابعاد مختلف همکاری ها در حوزه های مرتبط را با تالانت ‌بیک باتیرعلیف وزیر بهداشتاین کشور مورد مذاکره قرار خواهد داد.
محورهای این سفر، همکاری در حوزه های درمان و خدمات بیمارستانی، دارو، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، آموزش و تحقیقات علوم پزشکی، مراقبت های بهداشتی، پیشگیری از بیماری های واگیر و غیرواگیر و توسعه شبکه های بهداشتی درمانی است.
همچنین بازدید از دانشگاه بیشکک، چند مرکزبهداشتی درمانی و فناوری پزشکی در پایتخت قرقیزستان و مذاکره با مسئولان این مراکز برای گسترش همکاری ها از دیگر برنامه های سفر هیات ایرانی به سرپرستی وزیر بهداشت به بیشکک است.
جمهوری قِرقیزستان با حدود 199 هزار کیلومتر مربع مساحت که اکنون نزدیک شش میلیون نفر جمعیت دارد، مانند 14جمهوری دیگر سابق شوروی پس از فروپاشی سال 1991 استقلال یافت.
این کشور آسیای میانه ای از شمال با قزاقستان، جنوب با تاجیکستان، غرب با ازبکستان و از شرق و جنوب شرقی همسایه و هم‌مرز چین است و روابط خوب سیاسی و اقتصادی با کشورهای منطقه از جمله روسیه میراث دار شوروی دارد.
 
 
Share/Save/Bookmark