کد مطلب : 22634
سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری مالزی برای ساخت کارخانه کلر در ازبکستان
شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۵
سرمایه گذاری 250 میلیون دلاری مالزی برای ساخت کارخانه کلر در ازبکستان
دولت مالزی برای ساخت کارخانه تولید سود کاستیک و کلر مایع در ازبکستان 250 میلیون دلار سرمایه گذاری می‌کند.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، دولت مالزی برای ساخت کارخانه تولید سود کاستیک و کلر مایع در ازبکستان  250 میلیون دلار سرمایه گذاری می‌کند.
«روشن عثمان‌اف» سفیر ازبکستان در مالزی در یک دیدار ویدئویی با مقامات این کشور دیدار کرد و در چگونگی افزایش همکاری‌های دوجانبه را مورد بررسی قرار دادند.
در این دیدار ویدئویی همچنین «شوکت تولگان اف» معاون استاندار «خوارزم» و «نورزاد خیرالله یف» معاون رئیس اداره وزارت سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان شرکت کردند.
در این نشست ویدئویی مسایل اجرایی طرح سرمایه گذاری برای راه اندازی خط تولید سود کاستیک و کلر مایع در منطقه آزاد اقتصادی «هزاراسب» استان «خوارزم» به ارزش 250 میلیون دلار بررسی شد.
در این نشست طرف ازبکی گزارشاتی مبنی بر اقدامات در دست انجام در ازبکستان برای تامین ثبات اقتصادی، فعالیت بدون وقفه عرصه های اقتصاد، اجرای طرح های سرمایه گذاری با مشارکت شرکت های خارجی و همچنین اقدامات در حال انجام برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در این کشور را در اختیار طرف مالزی قرار دادند.  
مبادلات بازرگانی ازبکستان و مالزی در سال 2018 میلادی از سطح 78 میلیون دلار فراتر رفته است. در حالیکه این شاخص در 8 ماه سال 2019 میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل با 52.2 درصد افزایش در سطح 74 میلیون و 100 هزار دلار قرار گرفته است.
هم اکنون در ازبکستان 16 شرکت با مشارکت سرمایه گذاران مالزی فعالیت می‌کنند
مالزی استقلال این کشور را در تاریخ اول ژانویه سال 1992 میلادی به رسمیت شناخته و در تاریخ 21 فوریه سال 1992 میلادی روابط دیپلماتیک برقرار کرده است.
 
 
Share/Save/Bookmark