کد مطلب : 17135
اردوغان: گروه گولن و پ.ک.ک تهدید اصلی ترکیه هستند
شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۷
به گزارش ایرنا، اردوغان روز شنبه طی یک سخنرانی در استانبول افزود: گروه تروریستی پ.ک.ک 35 سال است که در زندگی همه مردم ترکیه به طور ویژه مردم مناطق جنوب و جنوب شرق زخم های عمیقی بر جای گذاشته است.
وی با اشاره به حفر خندق مقابل خانه های مردم توسط عوامل پ.ک.ک و ایجاد جنگ شهری بیان کرد: آنها دروغ می گویند که نماینده کردها هستند.
وی اظهار کرد: گروه تروریستی و تجزیه طلب پ.ک.ک نمی تواند برای آینده کودکان و فرزندان این کشور تصمیم بگیرد چرا که آنها یاسین 15 ساله اهل دیاربکر را که در حال توزیع گوشت قربانی بود، کشتند و این اقدام نشان می دهد که آنها ضعیف بوده و برای انسانها احترام قائل نیستند و آبرو، شفقت و احساسات ندارند.
وی ادامه داد: این گروه تروریستی زندگی ما را می دزد، آن را تباه کرده و در حق فرزندان ما بدی می کند و علت این که در اقدامات خود مدارس، خوابگاه ها و معلمان را نیز هدف می گیرد، همین است.
اردوغان اضافه کرد: مردم ترکیه قدرت و حضور هزار ساله در این جغرافیا را مدیون ایمان، ساختار مبارز و اعتقادات خود هستند و برخی می خواهند با فتنه های قومی، مذهبی و ایدئولوژیک بین مردم ما تفرقه انداخته و بین آنها درگیری ایجاد کنند ولی ما به آنها فرصت نخواهیم داد.
وی گفت: عده ای می خواهند ما را به اوضاع سوریه و عراق دچار کنند و تلاش ما این است که به آنها فرصت ندهیم و اگر برخی اوقات نتایجی هم گرفته باشند در نهایت مردم ما همیشه موفق شده و این بازی ها را خنثی خواهند کرد.
رئیس جمهوری ترکیه دشمنی با اسلام و ریختن خون مسلمانان را از نتایج ایجاد تشکیلاتی مثل داعش دانست و بیان کرد: گروه پ.ک.ک و گولن نیز در مسیر گروه داعش قرار گرفته است.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵