کد مطلب : 23615
دیدار رئیس جمهور ارمنستان با بن زاید درباره قره‌باغ
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۹
دیدار رئیس جمهور ارمنستان با بن زاید درباره قره‌باغ
خبرگزاری رسمی امارات (وام) گزارش داد، آرمن سرکیسیان، رئیس جمهور ارمنستان به ابوظبی سفر کرده و مذاکراتی با محمد بن زاید، ولیعهد این کشور درباره قره‌باغ داشته است.
به گزارش ایسنا، این خبرگزاری اعلام کرد: طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی امارات همراه با تعداد دیگری از مسؤولان اماراتی در این دیدار حضور داشتند.
وام گزارش داد، در این دیدار درباره ادامه یافتن همکاری‌ها گفتگو شده و دو طرف راه‌های توسعه و تقویت روابط را در راستای تحقق منافع مشترک دو کشور بررسی کرده و به برخی مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی مهم مشترک پرداختند.
خبرگزاری رسمی امارات افزود، ولیعهد ابوظبی در این دیدار حمایت خود را از توافق اتمام جنگ در منطقه قره‌باغ اعلام کرده و نسبت به آتش بسی همه جانبه در این منطقه ابراز امیدواری کرد.
بن زاید در ادامه گفت: این توافق به منزله گامی به سوی صلح در هر دو کشور دوست امارات و فراموش کردن درگیری‌های گذشته در قفقاز خواهد بود.
ارمنستان و جمهوری آذزبایجان توافقی برای پایان دادن به جنگ در منطقه قره‌باغ به امضا رساندند و بر اساس آن نیروهای ارمنستانی با نظارت نیروهای حافظ صلح روسی از این منطقه خارج می‌شوند و طبق جدول زمانی تعیین شده منطقه را به جمهوری آذربایجان تحویل می‌دهند.
 
 
Share/Save/Bookmark