کد مطلب : 22878
ترکیه: حمایت کودتاگر مصر از خلیفه حفتر تعجب آور نیست
يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۹
ترکیه: حمایت کودتاگر مصر از خلیفه حفتر تعجب آور نیست
وزارت امور خارجه ترکیه اتهامات مصر در موضوع لیبی را رد کرده و این کشور و دیگر حامیان حفتر را بزرگ‌ترین مانع برقراری صلح و ثبات در لیبی خواند.
 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، حامی آکسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار جوابیه‌ای، اتهامات سامح شکری، وزیر خارجه مصر علیه آنکارا را رد کرد.
آکسوی اتهامات بی‌پایه و اساس علیه ترکیه در موضوع لیبی که سامح شکری 4 ژوئن در «نشست وزرای خارجه گروه کوچک ائتلاف بین‌المللی ضد داعش» مطرح شد، را رد کرد.
وی ضمن تاکید بر اینکه سدات اونال، معاون وزیر امور خارجه ترکیه پاسخ لازم را در نشست مذکور به سامح شکری داده است، تصریح کرد: همانطور که در این نشست مطرح شد دولت مصر و سایر حامیان آن که هرگونه حمایتی را از خلیفه حفتر راهزن و کودتاگری که درصدد براندازی دولت مشروع لیبی و ایجاد یک رژیم استبدادی در منطقه است، به عمل می‌آورند، بزرگترین مانع برقراری صلح و ثبات در لیبی هستند.
حمایت از کودتاگری که خود با کودتا بر سر کار آمده است، تعجب آور نیست. حمایت نظامی مصر از حفتر کودتاگر که سالیان سال است ادامه دارد، نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد است
 
 
Share/Save/Bookmark