کد مطلب : 20816
اقتصاد تاجیکستان در برابرعوامل داخلی و خارجی آسیب پذیر است
شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵
اقتصاد تاجیکستان در برابرعوامل داخلی و خارجی آسیب پذیر است
صندوق رشد و ثبات اوراسیا اعلام کرد، اقتصاد تاجیکستان در برابرعوامل داخلی و خارجی بسیار آسیب پذیراست.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل ازسامانه صندوق رشد و ثبات اوراسیا، هیاتی از این نهاد با سفربه تاجیکستان با مقامات اقتصادی این کشور دیدار و گفتگو کرد.
 در مذاکرات هیات اعزامی صندوق رشد و ثبات اوراسیا با مقامات وزارت های رشد اقتصاد و تجارت، آب و ذخایر انرژی و بانک ملی تاجیکستان در دوشنبه درباره همکاری های دوجانبه بحث و تبادل نظر شد.
در پایان این مذاکرات تاکید شد که با وجود کمکهای مالی 70 میلیون دلاری صندوق رشد و ثبات اوراسیا درسال 2010 و40 میلیون دلاری این نهاد درسال 2015 به تاجیکستان اوضاع اقتصاد این کشورهمچنان دربرابرعامل ها و بحران های مالی داخلی و خارجی آسیب پذیر است. ازاین رو مقامات تاجیکستان باید برای انجام اصلاحات اساسی در نظام بانکی، کاهش میزان مالیات دریافتی، اعطای تسهیلات به بخش خصوصی و بهبود شرایط سرمایه گذاری خارجی اقدام کنند؛ چرا که بدون عملیاتی شدن این برنامه ها رشد اقتصاد تاجیکستان درآینده غیرقابل تصور است.
قبلا بانک رشد اورسیا وابسته به این صندوق اعلام کرده بود که به دلیل عمل نکردن تاجیکستان به تعهداتش درقبال اصلاحات مورد نظراین بانک، کمک مالی 20 میلیون دلاری برای حمایت از بودجه دولت این کشور در سال 2019 را قطع می کند.
 
 
Share/Save/Bookmark