کد مطلب : 22570
مرکل: اقدامات ترکیه در مرزهای یونان غیر قابل قبول است
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴
مرکل: اقدامات ترکیه در مرزهای یونان غیر قابل قبول است
صدر اعظم آلمان در سخنانی اقدامات اخیر ترکیه در مرزهای یونان را غیر قابل قبول دانسته است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان می خواهد از به وجود آمدن اوضاعی مانند سال 2015 در بحران پناهندگان اخیر جلوگیری کند.
مرکل در یک اجلاس اقتصادی یونان-آلمان در برلین که روز دوشنبه برگزار شد تاکید کرد که 2020 سال 2015 نیست. شهروندان می توانند این انتظار را داشته باشند که عرصه سیاسی بحران پناهندگان را کنترل و کاهش دهد.  به گفته وی این هدف بسیاری مذاکراتی است که در سال 2015 هدایت شده و اخیرا در این روزها هم در پیش گرفته می شود.
مرکل اقدامات ترکیه در مرزهای یونان را غیر قابل قبول دانسته و تاکید کرد که با وجود همه فهمی که برای بار بزرگی که در بحران پناهندگان بر دوش ترکیه قرار دارد قائل است اما این قابل درک نیست که آن ها سعی کنند مشکلات خود را با قرار دادن بار آن روی دوش پناهندگان حل کنند.
وی در عین حال خود را متعهد دانست که توافق اتحادیه اروپا و ترکیه را به سطحی جدید برساند.
مرکل همچنین گفت که یونان برای همه اروپا مسئولیت بزرگی دارد و سزاوار همبستگی و پشتیبانی کامل از طرف اتحادیه اروپا است. وی همچنین از تصمیمات ائتلاف بزرگ برای پذیرش پناهندگان کودک از جزایر یونان خبر داد.
صدر اعظم آلمان همچنین تاکید کرد که مهم ترین مسئله این است که با دلایل پناهندگی مبارزه کنیم به گونه ای که پناهندگان در وطن خود دوباره چشم اندازی برای آینده بیایند.
  اوضاع فاجعه بار پناهندگان در مرزهای بین ترکیه و یونان بحث های مهاجرتی در آلمان را دوباره داغ کرده است.
 "فریدریش مرتس" ، از نمایندگان بلند پایه حزب دموکرات مسیحی و نامزد ریاست این حزب  هم خواستار یک رویکرد سختگیرانه اتحادیه اروپا در قبال رئیس جمهور ترکیه شده است. وی در گفتگویی اظهار داشته است که ما باید بر اردوغان تأثیر بگذاریم تا وی به بازی مضحک خود پایان دهد.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵