کد مطلب : 23326
اردوغان: گروه مینسک پس از ۳۰ سال تنها توصیه می‌کند/ علی اف دیگر به حرفهای شما گوش نمی‌دهد
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۴
اردوغان: گروه مینسک پس از ۳۰ سال تنها توصیه می‌کند/ علی اف دیگر به حرفهای شما گوش نمی‌دهد
رئیس جمهور ترکیه با اشاره به اقدامات گروه مینسک درباره بحران ۳۰ ساله قره باغ گفت: این گروه که متشکل از آمریکا، روسیه و فرانسه است طی ۳۰ سال گذشته نتوانسته مسئله را حل کند، حالا به باکو توصیه می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی با اشاره به درگیری اخیر جمهوری آذربایجان و ارمنستان گفت: بار دیگر حمله ارمنستان را محکوم می کنیم. باید بحران در منطقه که با اشغال قره‌باغ کوهستانی آغاز شد، هر چه سریعتر پایان یابد.
وی با اشاره به اقدامات گروه مینسک اظهارداشت: این گروه که متشکل از آمریکا، روسیه و فرانسه است طی 30 سال گذشته نتوانسته مسئله را حل کند، حالا به باکو توصیه می کند. الهام علی اف نیز گویی باید به آنها حساب پس بدهد. باکو پس از نا امید شدن از شما ناچار شده که گلیمش را خودش از آب بیرون بکشد.
وی در خصوص مدیترانه نیز گفت: ترکیه یک کشور مدیترانه‌ای است. ما در مدیترانه مهمان نیستیم بلکه صاحبخانه هستیم. این منطقه منابع عظیم انرژی دارد که کشورهای غربی به آن چشم دوخته اند.
رئیس جمهور ترکیه افزود: سیاست ما در مدیترانه این است که حقوقمان در چارچوب قواعد بین المللی به صورت ترسیم خطوط رسمی تضمین شود و دیگر اینکه حقوق ترک قبرس نشین در بهره برداری از منابع انرژی این منطقه تضمین شود. ما حقوق خود را با اعتماد به نفس دنبال می کنیم و تسلیم جنجالها و فضا سازی های یونان در این خصوص نمی شویم
 
 
Share/Save/Bookmark