کد مطلب : 22336
مشکلات ممنوعیت حرکت تاکسی های مدل 2014 در دوشنبه
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰
مشکلات ممنوعیت حرکت تاکسی های مدل 2014 در دوشنبه
مدیر آژانس تاکسی های مسافربری موسوم به اطلس تاکسی در دوشنبه معتقد است که ممنوعیت حرکت تاکسی های مدل 2014 و پیش از آن درپایتخت تاجیکستان برای رانندگان این خودروها مشکلات زیادی را ایجاد خواهد کرد.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل ازسامانه اسپوتنیک، تهمینه بهرام اوا با اشاره تصمیم وزارت حمل و نقل تاجیکستان مبنی بر ممنوعیت حرکت تاکسی های تولید شده تا سال 2014 در شهر دوشنبه گفته است که بیشتر رانندگان تاکسی های فعلی در پایتخت از وام خرید خودروهای جدید برخوردار نیستند و قیمت خودروهای مدل جدید نیز بسیار گران است.
وی افزود: این افراد تاکسی های خود را با وام بانکی خریداری کرده اند و هنوز این بدهی به بانکها  بازپرداخت نشده است.
مدیر اطلس تاکسی گفت: درحالی که سود بازپرداخت وامهای بانکی درتاجیکستان تا 30 در صد است چگونه می توان با داشتن بدهی قبلی دوباره اقدام به خرید خودروهای جدید کرد.
اما جمعه خان دولت اف مدیراداره حمل و نقل شهرداری دوشنبه  گفته است که هدف از این اقدام جلوگیری ازآلودگی هوا و تامین امنیت مسافران است.
از دو هزار  و300 دستگاه وسایل نقلیه دارای مجوز مسافربری در پایتخت  تاجیکستان تنها هزار و271 خودرو پس از سال 2014 تولید شده است.
 حکومت تاجیکستان در سال 2018 مقرراتی تصویب  کرده بود که بر اساس آن  واردات خودروهای خارجی  تولید شده تا سال 2005  ممنوع شد.
 
 
 
Share/Save/Bookmark