کد مطلب : 21003
حزب حاکم ترکیه بار دیگر خواستار لغو انتخابات استانبول شد
يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۹
حزب حاکم ترکیه بار دیگر خواستار لغو و برگزاری مجدد انتخابات شورای شهر استانبول شد
حزب حاکم ترکیه بار دیگر خواستار لغو انتخابات استانبول شد
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، حزب حاکم ترکیه، با ارائه دومین طومار خواستار لغو و برگزاری مجددی انتخاباتی در استانبول شده که سه هفته پیش نتیجه‌اش را واگذار کرد.
خبرگزاری آناتولی گزارش داده حزب عدالت و توسعه مدعی شده هزاران نفر از آرای ریخته‌شده به صندوق‌های رأی، آرای غیرمجاز بوده‌اند. 
شورای عالی انتخابات ترکیه روز چهارشنبه رسماً اعلام کرد «اکرم امام‌اوغلو»، نامزد حزب جمهوری‌خواه خلق (CHP) به عنوان شهردار استانبول انتخاب شده است. حزب جمهوری‌خواه خلق به عنوان حزب مخالف دولت «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه در انتخابات شرکت کرده بود. 
اکرم امام‌اوغلو در حالی روز چهارشنبه شهردار استانبول شد که حزب عدالت و توسعه یک هفته قبل‌تر با تقدیم درخواست رسمی خواستار ابطال و برگزاری مجدد انتخابات شورای شهر و شهرداری‌ها شده بود.
اردوغان روز چهارشنبه گفت حزب عدالت و توسعه به تلاش برای باطل کردن انتخابات ادامه خواهد داد. بامداد یکشنبه رسانه‌های ترکیه گزارش داده‌اند حزب عدالت و توسعه با ارائه درخواستی دیگر ادعاد کرده‌اند حدود ۱۴۰۰۰ برگه از آرای مأخوذه مربوط به رأی‌دهندگانی بوده که مجاز به شرکت در انتخابات نبوده‌اند.
Share/Save/Bookmark