کد مطلب : 22354
افتتاح ساختمان جدید دانشگاه ترک-آلمان با حضور مرکل و اردوغان
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۵
افتتاح ساختمان جدید دانشگاه ترک-آلمان با حضور مرکل و اردوغان
رئیس جمهور ترکیه در مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشگاه ترک-آلمان در استانبول گفت: امیدواریم دانشگاه «ترک-آلمانی» استانبول نیز مانند دبیرستان آلمانی با ۱۵۰ سال سابقه، تبدیل به نماد دوستی دو ملت شود.
 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در افتتاح ساختمان جدید دانشگاه ترک-آلمان در استانبول که با حضور آنگلا صدر اعظم آلمان برگزار شد، گفت: آماده حمایت کامل از دانشگاه «ترک-آلمان» استانبول هستیم. امیدواریم ترکیه تبدیل به مرکز جذب دانشجویان ممتاز و مقصد مغزها شود.
وی با بیان اینکه اقدامات ما برای تاسیس مراکز آموزش عالی مشترک؛ مانند دانشگاه علمی-فنی ترک-ژاپنی و ترک-ایتالیایی نیز ادامه دارد، اظهار داشت: امیدواریم دانشگاه «ترک-آلمانی» استانبول نیز مانند دبیرستان آلمانی با 150 سال سابقه، تبدیل به نماد دوستی دو ملت شود. شمار دانشجویان بین‌المللی ترکیه از 15 هزار به 172 هزار تن رسید.
رئیس جمهور ترکیه همچنین درباره محور دیدارش با مرکل گفت: در دیدار با مرکل علاوه بر روابط ترکیه-آلمان، مسائل منطقه، به‌ویژه لیبی را با جزئیات کامل بررسی خواهیم کرد. امیدواریم جامعه جهانی اشتباهات خود در سوریه را در لیبی تکرار نکند. به حمایت از برادران لیبیایی در این روزهای سخت تا زمان برقراری صلح، آرامش و تامین آینده‌شان ادامه می‌دهیم. توقف بحرانی که موجب جان باختن دستکم 2 هزار و 400 و آسیب دیدن بیش از 7 هزار و 500 نفر شده، بزرگترین هدف پیش روی ما است.
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز در این مراسم گفت: دانشگاه ترک-آلمان نمونه عالی از همکاری میان دو کشور و نشانه اتحاد ماست.
 
 
Share/Save/Bookmark