کد مطلب : 14038
نظربايف: زنان هم مي توانند رييس جمهور قزاقستان شوند
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵
نظربايف: زنان هم مي توانند رييس جمهور قزاقستان شوند

رییس جمهوری قزاقستان که گفته می شود دختر خود را برای جانشینی مقام ریاست جمهوری آماده می کند، گفت، زنان هم می توانند در قزاقستان رییس جمهور شوند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اینترنتی «مدرن»، نورسلطان نظربایف رئیس جمهوری قزاقستان روز شنبه در پاسخ به این سوال که آیا زنان نیز می توانند به عنوان عالیترین مقام سیاسی قزاقستان انتخاب شوند ، گفت: هرچیزی امکان پذیر است، زنانی وجود دارند که برای مقام ریاست جمهوری قزاقستان آمادگی دارند.
نظربایف افزود: « 30 درصد از اعضای پارلمان قزاقستان را زنان تشکیل می دهند، در دولت نیز چند نفر از وزرا از زنان هستند، من نیز پدر سه دختر هستم و دیدگاه ویژه ای نسبت به زنان دارم.
اظهارات رئیس جمهوری قزاقستان درباره توانایی زنان برای تصدی پست ریاست جمهوری این کشور درحالی است که "داریگا"، دختر بزرگ نظربایف، معاون نخست وزیر، عضو مجلس سفلا و معاون این مجلس و رییس چند سازمان غیردولتی است.
دینارا، دومین دختر نظربایف نیز رییس بنیاد آموزشی «نورسلطان نظربایف» و به همراه همسرش، تیمور کولیبائو، از سهامداران اصلی بانک «امانت خلق» قزاقستان است.
عالیا، دختر کوچکتر نظربایف نیز رییس شورای مدیران یکی از شرکت های ساختمانی مهم قزاقستان است وهمسرش، دانیار حسنف نیز از تجار این کشور می باشد.
 
 
Share/Save/Bookmark