کد مطلب : 18458
کابلوف: «مسکو» از کشورهای آسیای مرکزی در مبارزه با داعش حمایت می‌کند
جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱
نماینده ویژه دستگاه ریاست جمهوری روسیه با اشاره به افزایش تهدیدات تروریستی نسبت به آسیای مرکزی گفت: «مسکو» برای مقابله با هرگونه تهدیدات داعش در کشورهای مذکور آمادگی دارد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه دستگاه ریاست جمهوری روسیه در افغانستان با اشاره به افزایش تهدیدات تروریستی در آسیای مرکزی اظهار داشت: «مسکو» برای مقابله با هرگونه تهدیدات داعش در کشورهای مذکور آمادگی دارد.
وی با اشاره به انتقال شبه‌نظامیان داعش به افغانستان افزود: هدف این گروه تروریستی در افغانستان مبارزه با نیروهای نظامی آمریکا نیست بلکه هدف آنها ورود به کشورهای آسیای مرکزی است.
این مقام سیاسی روس گفت: تهدیدات تروریستی برای آسیای مرکزی جدی است و این به معنای حمله داعش به این کشورها در آینده نزدیک نیست اما اگر این اتفاق شکل گیرد، مبارزه با تروریست‌ها دشوار خواهد شد.
کابلوف تصریح کرد: در این صورت مسکو همراه با شرکای خود از سازمان پیمان امنیت جمعی و سازمان کشورهای همسود مجبور به جنگیدن با تروریست‌ها در مرزهای ازبکستان و تاجیکستان با افغانستان می‌شود.
این سخنان نماینده ویژه دستگاه ریاست جمهوری روسیه در حالی است که وزارت امور خارجه و مقامات نظامی روسیه چندین بار از انتقال تروریست‌های داعش از سوریه به افغانستان با بالگردهای ناشناس خبر داده اند.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵