کد مطلب : 20978
وزارت مالیه تاجیکستان فرمان حکومت را اجرا نمی کند
سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۹
وزارت مالیه تاجیکستان فرمان حکومت را اجرا نمی کند
در اواخر سال 2018 حکومت تاجیکستان وزارت مالیه این کشور را موظف کرد تا در سامانه خود روند اجرای بودجه را هر سه ماه یک بار منتشر کند که البته این اتفاق نیفتاد.
به  گزارش  رادیو تاجیکی  صدای  خراسان  به  نقل از سامانه  تاج  ویک، در سامانه  این وزارتخانه  تازه ترین مطلب  گزارش اجرا شدن  بودجه حکومت  تاجیکستان مربوط به  سال 2018  است.
این در حالی است که  آژانس دولتی امار تاجیکستان وابسته به  نهاد ریاست جمهوری این کشور اعلام کرده  است که  بخش درامدی بودجه  حکومت  طی  سه  ماه  نخست سال  2019  به  بیش از 4 میلیارد و 500  میلیون سامانی رسیده است.
از سوی دیگر در سامانه  کمیته دولتی مدیریت اموال و سرمایه گذاری تاجیکستان نیز از فعالیت این نهاد طی سه ماه نخست سال جاری  تنها یک  جمله  منتشر شده است و آن این که در نشستی این موضوع  بررسی شد. اما در پرسش خبرنگار سامانه  تاج  ویک  درباره علت منتشر نشدن گزارش عملکرد کمیته دولتی مدیریت اموال و سرمایه گذاری تاجیکستان طی سه ماه نخست سال جاری، از دفتر مطبوعاتی این نهاد  گفته  شده است که  مقامات  مسوول تصمیم  گرفته اند  که  به انتشار همین یک جمله  اکتفا  کنند.
در اکثر وزارتخانه ها و کمیته های دولتی تاجیکستان حتی به  درخواستهای کتبی روزنامه  نگاران پاسخ  نمی دهند و با  مطبوعات و رسانه ها  همکاری نمی کنند چرا که  نوشتن تحلیل از عملکرد واقعی، این  نهادها  را  با مشکل  رو به رو می کند.
 
 
Share/Save/Bookmark