کد مطلب : 21959
همکاری نظامی مالزی و ترکیه گسترش می‌یابد
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴
همکاری نظامی مالزی و ترکیه گسترش می‌یابد
وزیر دفاع مالزی امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد، کشورش در تولید خودروهای نظامی زرهی با ترکیه همکاری خواهد کرد و از شرکت‌های مالزی خواست، ظرفیت خود را در حوزه صنایع دفاعی افزایش دهند.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری الجزیره، محمد سابو، وزیر دفاع مالزی در جلسه پارلمان کشورش در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان درباره تولید خودروهای زرهی توسط مالزی گفت: ترکیه یکی از کشورهایی است که مالزی با آن در حوزه صنایع دفاعی همکاری می‌کند.
پیش از این هم ماهاتیر محمد، نخست‌وزیر مالزی ۲۷ ژوئیه در سفر به آنکارا در جریان صنایع دفاعی و فناوری نظامی ترکیه قرار گرفته بود.
وزیر دفاع مالزی با بیان اینکه تولید تسلیحات و خودروهای نظامی برای امنیت کشورش حائز اهمیت است، از شرکت‌های مالزی خواست برای رفع نواقص موجود در حوزه‌های مختلف صنایع دفاعی اقدام کنند. وی تاکید کرد: کشورش به تلاش‌های خود در راستای توسعه صنایع نظامی ادامه می‌دهد تا میان کشورهای تولید کننده فناوری نظامی در سال‌های آتی جایگاهی را به دست آورد.
بخش صنایع دفاعی ترکیه به دنبال تحقق دستاوردهایی در زمینه صادرات سامانه‌های زمینی، هوایی و دریایی به آسیا و اقیانوسیه در مرحله آتی است. همچنین در سه سال گذشته صادرات دفاعی و حمل و نقل هوایی به مالزی به ۱۶۲ میلیون دلار رسیده است.
نخست‌وزیر مالزی پیش از این اعلام کرده بود می‌توان با همکاری میان مالزی، ترکیه و پاکستان در سایه چالش‌های پیش روی کشورهای اسلامی، تمدن اسلامی را بار دیگر احیاء کرد. ماهاتیر در جریان سفرش به ترکیه اعلام کرد: با اتحاد عقل و خرد و توانایی‌های خود می‌توانیم تمدن بزرگ اسلامی را که روزی موجودیت داشت با همکاری مشترک میان مالزی، ترکیه و پاکستان احیاء کنیم.
وی ادامه داد: همه کشورهای اسلامی باید پیشرفته باشند و هر کشوری باید این هدف را اجرایی کند و ترکیه در این خصوص گزینه مناسبی است.
نخست‌وزیر مالزی در پایان بر ضرورت استقلال کشورهای اسلامی تاکید کرد و گفت: اطمینان دارد که همکاری میان مالزی و ترکیه امت اسلامی را از فشارهایی که در معرض آن قرار دارند، رهایی خواهد بخشید
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵