کد مطلب : 23182
اردوغان: توسعه صنایع دفاعی ترکیه با اقتدار ادامه دارد
دوشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۷
اردوغان: توسعه صنایع دفاعی ترکیه با اقتدار ادامه دارد
رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که توسعه و گسترش صنایع دفاعی این کشور با عزم و اقتدار ادامه دارد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مراسم «تحویل سیستم‌های جدید دریایی» در منطقه توزلای استانبول، گفت: توسعه و گسترش صنایع دفاعی ترکیه با اقتدار ادامه دارد.
اردوغان در این مراسم که با تحویل شناورهای اقدام سریع و شناورهای نیروهای ویژه دریایی همراه بود، اظهار کرد: به دلیل پیشرفت سیاسی، اقتصادی و تکنولوژیکی کشورمان، قادر به پیاده کردن سیاست‌مان در مدیترانه شرقی، اژه، بالکان، قفقاز و آفریقا و سایر مناطق هستیم.
وی افزود: کشورهایی که به لحاظ فناوری صنایع دفاعی ضعیف و وابسته هستند نمی‌توانند به آینده خود امیدوار باشند. صنایع دفاعی حوزه‌ای نیست که بتوان در آن مکث و درنگ کرد. باید تلاش خود را برای ارتقا، پیشرفت و توسعه در این عرصه انجام دهیم. کسانی که از توسعه و پیشرفت ترکیه ناراحت هستند برای آسیب به کشورمان تمام تلاش خود را می‌کنند.
رئیس جمهوری ترکیه تصریح کرد: ما تمام توطئه و دسیسه‌های پلید علیه دموکراسی ترکیه را خنثی کرده و به راه خود ادامه می‌هیم. هدف ما تاسیس زیرساخت‌ها برای عدم هرگونه وابستگی در عرصه صنایع دفاعی است. ترکیه یکی از ۱۰ کشور جهان است که توانایی طراحی و تولید کشتی‌های جنگی خود را دارد. امروز در مراسم تحویل دو قایق ناجی و آموزش غواصی، دو قایق نیروهای ویژه دریایی و هشت قایق تندرو به نیروهای دریایی کشور حضور داریم.
وی ادامه داد: در عرصه صنایع دفاعی باید به مرحله بالاتری برسیم و به دنبال آن باشیم که در رده کشورهای تولید کننده، پیشرو و الگو قرار بگیریم. هدف‌مان، همانگونه که در ساخت انواع پهپاد پیشرفت چشمگیری داشتیم در زمینه ساخت شناورهای بدون سرنشین و خودکنترلی (هوشمند) نیز به فناوری لازم دست یافته و بتوانیم عملیات مشترک زمینی، هوایی و دریایی با استفاده از آنها را انجام دهیم
 
 
Share/Save/Bookmark