کد مطلب : 23092
چاووش‌اوغلو: مشکلات جهانی نیازمند راه‌حل جهانی هستند
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۴
چاووش‌اوغلو: مشکلات جهانی نیازمند راه‌حل جهانی هستند
وزیر خارجه ترکیه گفت، مشکلات جهانی نیازمند راه‌حل‌های جهانی هم هستند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در وبینار نشست دیپلماسی آنتالیا گفت: ترکیه با حمایت از دیگران و ابتکار عمل‌های جهانی نقش خود را ایفا کرده است. ترکیه به ۱۴۱ کشور و سازمان بین‌المللی تجهیزات پزشکی ارسال کرده و با این آمار به دومین کشور تامین کننده کمک‌های پزشکی در جهان بدل شده است.
وی همچنین گفت: هیچ کس تا زمانی که همه سالم نباشند ایمن نیست. ما باید در کنار هم در مواجهه با چالش‌های جهانی اقدام کنیم. وقت آن رسیده تا برای بهتر شدن اوضاع روش‌های خود را تغییر دهیم.
این وبینار با محوریت واکنش آسیا به پاندمی ویروس کرونا و تاثیرات اقتصادی و اجتماعی آن برگزار شد و وزیر خارجه ترکیه به جامعه بین‌الملل گفت که از مبارزه خود علیه این پانمی برای گفتگو و صلح استفاده کرده و به یاد داشته باشند اقتصادهای جهانی بیش از هر زمان دیگری به هم پیوند خورده است.
وزیر خارجه ترکیه همچنین بر گسترش ارتباطات دیجیتال، ارتقای زیرساخت‌های لجستیکی و حمل و نقل، ایمن سازی زنجیره تامین و تقویت انعطاف پذیری تجارت و استراتژی‌های مالی تاکید کرد و گفت، ترکیه آماده همکاری نزدیک با هر شریکی در آسیا-پاسیفیک است.
جیحون بایراموف، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این وبینار گفت، فرصت خوبی است که اعلام کند کشورش چگونه در مبارزه با ویروس کرونا عمل کرده است. جمهوری آذربایجان در مقابله با ویروس مذکور هم در سطح چند جانبه و هم در سطح داخلی نقش فعالی داشته و کمک‌های مالی داوطلبانه به سازمان بهداشت جهانی ارائه کرده است.
 
 
Share/Save/Bookmark