کد مطلب : 21382
مذاکرات قطر و روسیه درباره تقویت همکاری‌های نظامی دریایی
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲
مذاکرات قطر و روسیه درباره تقویت همکاری‌های نظامی دریایی
فرمانده نیروی دریایی قطر در دیدار با همتای روس خود به بررسی روابط نظامی دو کشور و راه‌های تقویت و توسعه آن پرداخت.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، عبدالله بن حسن السلیطی، فرمانده نیروی دریایی قطر در حاشیه نمایشگاهی دریایی در شهر سن‌پترزبورگ با ولادیمیر کورولوف، همتای روس خود دیدار و گفتگو کرد.
طبق بیانیه منتشر شده از سوی وزارت دفاع قطر، السلیطی در دیدار با همتای روس خود به بررسی روابط نظامی دو کشور و راه‌های تقویت و توسعه آن پرداخت.
رسانه‌های روس در مه گذشته اعلام کردند که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور دستوری را برای ایجاد یک وابستگی نظامی در سفارت روسیه در دوحه امضا کرد.
سایت روسیا الیوم گزارش داد، این دستور حکایت از قصد مسکو برای تقویت همکاری‌های نظامی و فنی با دوحه دارد.
این شبکه افزود، در حکم ریاست جمهوری آمده است: تصمیم گرفتیم برای تضمین فعالیت‌های بین‌المللی وزارت دفاع روسیه، یک وابستگی نظامی در سفارتمان در قطر ایجاد کرده و یک وابسته نظامی (هوایی-دریایی) و پشتیبانی برای آن تعیین کنیم.
قطر و روسیه در اکتبر ۲۰۱۷ و در جریان سفر سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه به دوحه توافقنامه‌ای برای همکاری‌های نظامی و فنی و یک یادداشت تفاهم در خصوص پدافند هوایی و نیز قراردادی قانونی درباره شروط کلی واردات نظامی را به امضا رساندند.
محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، وزیر خارجه قطر در مارس گذشته گفت: مذاکرات درباره احتمال خرید سامانه‌های پدافند هوایی اس- ۴۰۰ از روسیه همچنان در حال انجام است و هنوز به توافق نهایی نرسیده‌ایم
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵