کد مطلب : 23452
رایزنی تلفنی وزرای دفاع روسیه و ترکیه درباره قره باغ
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۳
رایزنی تلفنی وزرای دفاع روسیه و ترکیه درباره قره باغ
وزیر دفاع روسیه در جریان گفت‌وگوی تلفنی با همتای ترکیه‌ای خود، درباره راه‌های تثبیت اوضاع در منطقه قره باغ کوهستانی و همچنین وضعیت سوریه و لیبی تبادل نظر کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که "سرگئی شایگو" وزیر دفاع این کشور روز دوشنبه با "خلوسی آکار" همتای ترکیه‌ای خود گفت‌وگوی تلفنی انجام داد. طرفین در جریان این مکالمه، درباره روند اوضاع کنونی در منطقه قره باغ کوهستانی و همچنین اوضاع در سوریه و لیبی بحث و تبادل نظر کردند.
در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: «در تاریخ 12 اکتبر (21 مهر ماه)، ژنرال ارتش سرگئی شایگو، وزیر دفاع فدراسیون روسیه، مذاکرات تلفنی با وزیر دفاع جمهوری ترکیه انجام داد. طرفین درباره راه‌های تثبیت اوضاع در منطقه قره باغ تبادل نظر کردند. در جریان این مکالمات، روند اوضاع کنونی در جمهوری عربی سوریه و لیبی نیز مورد بررسی قرار گرفت.»
روز گذشته "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه، یادآور شد که مقامات مسکو به تلاش خود برای کمک به حل و فصل اوضاع قره باغ ادامه داده و از جمله تماس‌هایی در سطح وزارتخانه‌های دفاع روسیه، ارمنستان و آذربایجان، برای اطمینان از اجرای کامل توافقات حاصله شده مسکو، انجام خواهد شد.
 
 
Share/Save/Bookmark