کد مطلب : 19772
زائران جمهوری آذربایجان از حرم رضوی به پیشواز عرفه رفتند
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۱
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: 800 زائر از کشور جمهوری آذربایجان در قالب کاروانی با حضور در حرم مطهر امام رضا(ع) و پس از زیارت این حرم نورانی به پیشواز مراسم عرفه در کربلا رفتند.
حجت الاسلام سیدجلال حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه ساله در ایام ذی الحجه کاروانهای زیادی از کشور جمهوری آذربایجان پیش از تشرف به حرم امام حسین(ع) در کربلا و شرکت در مراسم روز عرفه، به زیارت حرم مطهر رضوی می آیند.
وی ادامه داد: این زائران پس از ورود به مشهد و زیارت بارگاه منور رضوی و بهره مندی از برنامه های فرهنگی آستان قدس رضوی به سمت عراق حرکت می کنند.
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی اظهار داشت: این کاروان نخستین کاروانی بود که امسال از جمهوری آذربایجان با همراهی روحانی شهر باکو به نام 'شاهین حسنعلی' وارد مشهد شد. از فرصت حضور این روحانی در جمع زائران استفاده و در مورد گسترش زمینه همکاری بیشتر و تشرف زائران جمهوری آذربایجان به حرم مطهر رضوی بحث و گفت و گو شد.
وی یکی از ظرفیتها و فرصتهای کم نظیر حرم مطهر رضوی را تشرف زائران غیرایرانی از اقصی نقاط جهان ذکر و بیان کرد: در این چارچوب سالانه 40 هزار زائر از جمهوری آذربایجان به زیارت حرم منور امام رضا(ع) می آیند. در حرم مطهر رضوی رواقی به آذری زبانها اختصاص دارد که در آن با مدیریت دفتر امور زائران غیرایرانی برنامه های فرهنگی و همچنین برنامه های مناسبتی به زبان آذری برگزار می شود.
حرم نورانی هشتمین امام شیعیان جهان در مشهد سالانه از 80 کشور زائر دارد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵