کد مطلب : 4280
كتاب ' كتاب شناسی ایران در تركیه - ۲۰۱۱ ' منتشر شد
جمعه ۲۵ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۴۰

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تركیه ، كتاب ' كتاب شناسی ایران در تركیه - ۲۰۱۱ ' را منتشر كرد.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، این كتاب مجموعه ای پژوهشی و در برگیرنده ۴۳ كتاب در زمینه های گوناگون ادبی، فرهنگی، تاریخی و سیاسی با موضوع ایران در سال ۲۰۱۱ است.

در مقدمه این كتاب آمده است: كتابهای ادبی و عرفانی بیشترین تعداد كتابهای منتشرشده از سوی مولفان ترك در سال گذشته میلادی بشمار می رود كه در این میان پرداختن به جنبه های گوناگون زندگی و آثار مولوی توجه بیشتری را به خوب جلب كرده است.

وضعیت سیاسی و اجتماعی ایران به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی موضوع دیگری است كه مولفین و مترجمین ترك علاقه بسیاری به آن دارند و هشت عنوان كتاب در خصوص این موضوع به چاپ رساندند.

در این كتاب ، شش عنوان از كتابهای معرفی شده به تاریخ ایران به ویژه در دوره صفویه اختصاص دارد و ناشران به این موضوع نیز توجه ویژه ای دارند و موضوع دین و مذهب در ایران از آیین زرتشت گرفته تا فداییان اسماعیلیه

و پرداختن به حماسه جاویدان عاشورا در كتابی تحت عنوان ' شهید عشق ' در این مجموعه مورد توجه قرار گرفته است.

هر كجا بروم آسمان مال من است، نوگرایی در عصر امپریالیست، مولانا، كیمیای عشق، علم ممنوع، اسرارنامه، (امام )خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ایران ( شاه چگونه مات شد ) ، چالدران از قلم مورخان ایران، تركان جغرافیای ایران از جمله كتاب هایی هستند كه بخش هایی از آنها در این كتاب جمع آوری شده است.

Share/Save/Bookmark