کد مطلب : 22371
بررسی همکاری های تاجیکستان و ایران در حوزه گردشگری
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹
بررسی همکاری های تاجیکستان و ایران در حوزه گردشگری
سفیر تاجیکستان در ایران با وزیر میراث فرهنگی ، جهانگردی و صنایع دستی در تهران دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش رادیو برون مرزی صدای خراسان ،طرفین دراین دیداردر مورد چگونگی گسترش همکاری های دو جانبه در زمینه های گردشگری ، فرهنگی و صنایع دستی  گفتگو کردند.
همچنین در این دیدارایجاد مبنای حقوقی برای همکاری و تبادل تجربه بین کارشناسان، ساماندهی رویدادهای مشترک فرهنگی وگردشگری  هر دو کشور به عنوان سرفصل های مهم همکاری های دو جانبه بررسی شد.
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با تأکید بر لغو روادید بین ایران و تاجیکستان گفت: « پیشنهاد شده است برای کشورهای عضو اکو روادید مشترک صادر شود چرا که اشتراکات فرهنگی زیادی بین این کشورها وجود دارد که آن‌ها را به هم نزدیک می‌کند.»
او افزود: اقدام اول برای لغو روادید بین ایران و تاجیکستان و کشورهای عضو اکو می‌تواند لغو روادید گروهی باشد؛ ضمن این که در حال حاضر برای ۹۰ کشور روادید فرودگاهی صادر می‌شود.
زاهدی سفیر تاجیکستان در ایران هم در این دیدار به برگزاری نمایشگاه معماری و آثار تاریخی شهر دوشنبه در تهران اشاره کردو گفت:  سال ۲۰۲۱ سی‌امین سالگرد استقلال تاجیکستان است و بر همین اساس دولت برنامه‌هایی را برای تقویت روابط با کشورهایی مانند ایران در نظر گرفته است.
 
 
Share/Save/Bookmark