کد مطلب : 21633
دعوت بن زاید از وزیر خارجه قزاقستان برای سفر به امارات
دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۷
دعوت بن زاید از وزیر خارجه قزاقستان برای سفر به امارات
سفیر امارات متحده عربی در قزاقستان دعوتنامه رسمی شیخ خلیفه بن زاید، برای سفر به امارات را تحویل وزیر امور خارجه قزاقستان داد.
 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آکی‌پرس، شیخ خلیفه بن زاید، رئیس امارات متحده عربی از قاسم ژومارت توکایف، برای سفر به این کشور دعوت کرد.
این دعوتنامه رسمی توسط محمد الجابر، سفیر امارات متحده عربی در نورسلطان در دیدار با بیبوت آتامکولوف، وزیر امور خارجه قزاقستان تحویل داده شد. الجابر همچنین پیام تبریک بن زاید به مناسبت پیروزی توکایف در انتخابات را نیز به وزیر امور خارجه قزاقستان ابلاغ کرد.
در این دیدار، طرفین همچنین پیرامون منافع مشترک در حوزه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی کردند.
سفیر امارات همچنین با مراد نورتلوف، دستیار رئیس‌جمهور قراقستان در امور بین‌الملل نیز در خصوص زمینه‌های توسعه روابط دو کشور دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
به گزارش آکی‌پرس، اگر این دعوتنامه پذیرفته شود، این نخستین سفر توکایف به امارات متحده عربی در دوره ریاست‌جمهوری‌اش خواهد بود. رئیس‌جمهور پیشین قزاقستان، نورسلطان نظربایف، پیش از این در سال 2016 به امارات سفر کرده بود.
بن زاید نیز آخرین بار در سال 2011 و زمانی که امیر ابوظبی و معاون ستادکل نیروهای مسلح این کشور بود به قزاقستان سفر کرده و با نظربایف دیدار کرده بود
 
 
Share/Save/Bookmark