کد مطلب : 23983
لاوروف: آینده شورای اروپا به توانایی در حفظ استقلال خود بستگی دارد
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۷
لاوروف: آینده شورای اروپا به توانایی در حفظ استقلال خود بستگی دارد
وزیر امور خارجه روسیه  در پیامی به مناسبت بیست و پنجمین‌ سالگرد ورود مسکو به این نهاد اعلام کرد: آینده شورای اروپا به توانایی در حفظ استقلال خود بستگی دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز یکشنبه در پیامی به دبیرکل شورای اروپا به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد ورود فدراسیون روسیه به این نهاد اعلام کرد: آینده شورای اروپا به توانایی در حفظ استقلال خود بستگی دارد.
وزیر امور خارجه روسیه در پیام خود خطاب به «ماریا پیچینوویچ-بوریک» (Maria Peichinovich-Burich) دبیرکل شورای اروپا تصریح کرد: آینده شورای اروپا به این موضوع بستگی دارد که آیا بتواند استقلال خود را حفظ کند و در چارچوب رویکردهای بلوک (اتحادیه اروپا) عمل نکند.
لاوروف در ادامه افزود: تجربه سالهای اخیر نشان می دهد که جلوگیری از تبدیل شدن شورای اروپا به عرصه تسویه حساب ها چقدر مهم است. از تحمیل اسناد غیر توافقی خودداری کنید. در تلاش برای فعالیت دادگاه حقوق بشر اروپا بدون تعصب سیاسی و عقیدتی فعالیت کنید.
وی اضافه کرد: هیچ محاسبات ژئوپلیتیکی یا اقتصادی نباید بالاتر از منافع حفاظت از سلامت شهروندان خود باشد. اقتدار شورای اروپا به دلیل عدم واکنش به نمونه هایی از نقض حقوق بشر از جمله تبعیض علیه جمعیت روس و روس‌زبان در اوکراین و کشورهای بالتیک، در حال تزلزل است
 
 
Share/Save/Bookmark