کد مطلب : 21543
رئیس جمهور قرقیزستان و نخست وزیر روسیه دیدار کردند
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۰
رئیس جمهور قرقیزستان و نخست وزیر روسیه دیدار کردند
رئیس جمهور قرقیزستان و نخست وزیر روسیه درباره جنبه‌های همکاری میان دو کشور گفت‌وگو کردند.
 
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از AKIpress، سورونبای جنبکوف رئیس جمهور قرقیزستان صبح امروز با دیمیتری مدودوف نخست وزیر روسیه دیدار کرد.
مدودوف شب گذشته برای شرکت در نشست شورای بین دولتی اوراسیا به شهر چولپون آتا در شمال شرق قرقیزستان وارد شد.
رئیس جمهور قرقیزستان در این دیدار با مدودوف گفت: "همواره حمایت های شما رو احساس کرده ام. قرقیزستان شما را به عنوان یک دوست واقعی می شناسد که سهم قابل توجهی در توسعه همکاری های تجاری، اقتصادی، فرهنگی و بشردوستانه داشته اید."
نخست وزیر روسیه نیز تاکید کرد: "اطمینان دارم دیدار امروز سهم خود را در توسعه مشارکت چندجانبه ایفا خواهد کرد. ما همیشه درباره آن چه که باید انجام شود در قالب دوجانبه و چندجانبه بحث می کنیم. امیدوارم فضای فوق العاده استان ایسیک کول به این امر کمک کند."
دو طرف هم چنین درباره جنبه های تجارت، همکاری های اقتصادی، پیشرفت اجرای توافق های صورت گرفته در جریان سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به قرقیزستان تبادل نظر کردند.
نشست شورای بین دولتی اوراسیا با حضور روسای دولت های عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا روز جمعه 9 آگوست در شهر چولپون آتا در استات ایسیک کول قرقیزستان برگزار می شود.
اتحادیه اقتصادی اوراسیا، یک اتحادیه اقتصادی است که اعضای آن بیشتر کشورهای شمال منطقه اوراسیا، در شرق اروپا هستند. معاهده تشکیل این اتحادیه در 29 می 2014 توسط بلاروس، قزاقستان و روسیه امضا شد و از یکم ژانویه 2015 عملاً اجرا شد. ایده تأسیس فضای واحد اقتصادی موجب شد رؤسای جمهور روسیه، بلاروس، قزاقستان توافقنامه ایجاد اتحادیه اقتصادی اوراسیا را در سال 2014 امضاء کنند که در اول ژانویه سال 2015 اجرایی شود.
 
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵