کد مطلب : 18682
نامزد حزب حاکم ارمنستان رئیس جمهوری جدید این کشور شد
جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۱
پارلمان ارمنستان با اکثریت آرا آرمن سرکیسیان نامزد حزب حاکم جمهوریخواه را به عنوان رئیس جمهوری جدید این کشور انتخاب کرد.
نامزد حزب حاکم ارمنستان رئیس جمهوری جدید این کشور شد
به گزارش ایرنا، رای گیری برای انتخاب چهارمین رئیس جمهوری ارمنستان جمعه 11 بهمن 1396 برگزار شد و 90 نماینده به آرمن سرکیسیان نامزد حزب حاکم جمهوریخواه رای دادند.
خبرگزاری ریانووستی نوشت: در این رای گیری 10 نماینده رای منفی داده و یک برگه رای گیری هم بی اعتبار اعلام شد.
نمایندگان سه فراکسیون از چهار جناح پارلمان ارمنستان شامل حزب جمهوریخواه، داشناکسوتیون و تساروکیان به آرمن سرکیسیان رای داده و فراکسیون حزب «یلک» در پارلمان نیز به وی رای منفی داد.
پس از پایان رای گیری، گاگیک ملیکیان رئیس کمیسیون محاسبات، پیروزی آرمن سرکیسیان و انتخاب وی به مقام رئیس جمهور ارمنستان را اعلام کرد.
روز 9 آوریل (20 فروردین) دوره ریاست جمهوری سرکیسیان آغاز می شود.
آرمن سرکیسیان پس از انتخاب به مقام ریاست جمهوری ارمنستان با تشکر از نمایندگان مجلس این کشور برای رای به وی خاطرنشان کرد که تمام تلاش خود را برای خدمت به مردم و کشور ارمنستان بکار می گیرد.
وی افزود: کشور به مرحله ای رسیده که نیاز به تحولات اساسی در سیستم مدیریت و حیات اجتماعی و اقتصادی دارد.
سرکیسیان دعوت به وحدت ملی کرده و گفت که کشور نیاز به عدالت اجتماعی و ریشه کن سازی فساد مالی دارد و توسعه و پیشرفت جامعه مدنی در اولویت برنامه های وی قرار دارد.
آرمن سرکیسیان 65 ساله دانش آموخته دانشگاه دولتی ایروان در سال 1976 میلادی است.
تدریس در دانشگاه کمبریج انگلیس در سالهای 1984 و 1985 ، در دانشکده تئوری فیزیکی در سالهای 1985 تا 1992 در پرونده آرمن سرکیسیان قرار دارد.
وی از پنج سال پیش سفیر ارمنستان در انگلیس بود.
دوره ریاست جمهوری در ارمنستان پنج سال است و سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری پیشین این کشور دو دوره به مدت ده سال این مقام را تصدی کرد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵