کد مطلب : 20869
از سرگیری پروازهای شرکت تاجیک ایر در تاجیکستان
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۹
از سرگیری پروازهای شرکت تاجیک ایر در تاجیکستان
شرکت هواپیمایی دولتی تاجیک ایر که در اواخرسال 2018 تمامی پروازهای خود را به شرکت سامان ایر واگذار کرده بود، دوباره پرواز به مسیرهای قبلی را آغازمی کند.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه تاج ویک، پروازهواپیماهای  این شرکت از روز 31 مارس سال جاری در مسیر دوشنبه – تهران و دوشنبه – دهلی نو و بالعکس آغاز و به تدریج در سایر مسیرها ازسر گرفته می شود.
این شرکت قبل از توافق تمامی پروازهای خود، از فرودگاههای تاجیکستان به 13 شهر روسیه پرواز  انجام می داد. با توقف  پروازهای شرکت هواپیمایی دولتی تاجیک ایر تمامی کارمندان آن به مرخصی بدون حقوق رقته بوند. مشکلات شرکت تاجیک ایر زمانی تشدید شد که امامعلی رحمان رییس جمهوری تاجیکستان در ماه دسامبر سال 2018 دستور بازرسی عملکرد مالی شرکت را صادر کرد.
رییس جمهوری تاجیکستان به آژانس دولتی مبارزه با فساد مالی این کشور دستور داده است که موضوع خریداری یک فروند هواپیمای بوئینگ 767  گران تر از قیمت واقعی آن را از سوی این شرکت و سند سازی دراین مورد را  بازرسی کند.
همچنین امامعلی رحمان ، روشن شدن ماجرای 3 ماه پرداخت نشدن حقوق کارمندان این شرکت، تاخیر در پرداخت حق استفاده از فرودگاه دوشنبه و بدهی مالی آن به شرکت واحد سوخت رسان در فرودگاهها را خواستار شده است. اکنون با برکناری مدیر و مسوولان سابق شرکت هواپیمایی دولتی تاجیک ایر مجوز از سرگیری پروازهای این شرکت صادرشده است.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵