کد مطلب : 18989
نماینده پوتین: آماده تلاش برای برقراری صلح در یمن هستیم
يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۴
نماینده پوتین: آماده تلاش برای برقراری صلح در یمن هستیم
نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور شمال آفریقا و خاورمیانه و معاون وزیر خارجه این کشور اعلام کرد، مسکو آماده انجام ایفای هر نقشی در راستای برقراری صلح، امنیت و ثبات در یمن است و روسیه تا زمان تحقق اهداف و چشم‌اندازهای آن از این کشور حمایت می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، این اظهارات در دیدار میخائیل بوگدانف، نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور شمال آفریقا و خاورمیانه و معاون وزیر خارجه این کشور با عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن در آستانه بیست و نهمین نشست سران کشورهای عربی در عربستان مطرح شد.
بنا بر گزارش خبرگزاری یمن، بوگدانوف با بیان اینکه روابط روسیه و یمن تاریخی است از مقدمات جاری برای انجام مراسمی در ماه نوامبر به مناسبت نودمین سالگرد تاسیس روابط این دو کشور خبر داد.
هادی نیز در این دیدار از حمایت‌ مسکو از یمن، دولت "مشروع" آن و روند تحول بر اساس سه موضوع طرح شورای همکاری خلیج فارس و مکانیزم اجرایی آن، نتایج کنفرانس گفت‌وگوی ملی و قطعنامه‌های ذی‌ربط سازمان ملل و در راس آن قطعنامه شماره ۲۲۱۶ قدردانی کرد.
وی گفت، امروز یمن در حال پشت سر گذاشتن روند تحول و مرحله دشواری است و خواهان حمایت جامعه بین‌الملل برای مقابله با "کودتا"، ابزارها و دستورکارهای آن در یمن و منطقه است.
رئیس جمهور مستعفی یمن افزود، در دیدارهایش با مارتین گریفیث، نماینده جدید سازمان ملل در یمن فرصت‌های صلح را مورد بررسی قرار داد.
 
 
Share/Save/Bookmark