کد مطلب : 10365
تکذیب را ه اندازی سیستم صدور ویزای الکترونیکی گرجستان
چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۳
به گزارش بنیاد مطالعات قفقاز به نقل از سایت تفلیس در پی پیگیری های انجام شده در رابطه با اعلام برخی سایت ها و وبلاگهای ایرانی مبنی بر شروع به کار سیستم صدور ویزای الکترونیکی در وب سایت پلیس گرجستان، منابع رسمی، خبر مذکور را تایید نکردند.
سیستمی که در آدرس www.police.ge/visa/index.php?lang=en قرار دارد، یک سیستم قدیمی و ناکارآمد است که پیش از تصویب و اجرای قانون جدید مهاجرت و اخذ ویزا در گرجستان، راه اندازی شده و اطلاعات آن به روز نمی شود. در حال حاضر سایت مذکور برای اخذ ویزای الکترونیکی معتبر نیست و تاکنون سیستم جدیدی به این منظور راه اندازی نشده است.
در صورت انتخاب ملیت ایرانی برای متقاضی ویزا، این سیستم بر اساس داده های قبلی و بدون توجه به فسخ قرارداد سفر بدون ویزا میان گرجستان و ایران، اقامت ۴۵ روزه افراد با تابعیت ایرانی را، بدون نیاز به اخذ ویزا، مجاز اعلام کرده و از ادامه فرایند درخواست جلوگیری می نماید.
پیش از این، رئیس اداره ملی گردشگری گرجستان، زمان آغاز به کار سیستم صدور ویزای الکترونیکی گرجستان را اول فوریه (۱۲ بهمن) اعلام کرده بود که چند روز بعد، جانشین نخست وزیر در مصاحبه با خبرنگاران، از تعویق زمان راه اندازی این سیستم تا اواخر فوریه (اوایل اسفند) خبر داد.
هنوز مشخص نیست که در صورت راه اندازی، اخذ ویزای الکترونیکی از طریق این سیستم برای اتباع ایران نیز ممکن خواهد بود یا نه، اما با توجه به رایزنی های انجام شده میان مقامات دو کشور در هفته های اخیر، این امید وجود دارد که اتباع ایرانی نیز از امتیاز صدور ویزای الکترونیکی گرجستان برخوردار شوند.
Share/Save/Bookmark