کد مطلب : 22047
در واکنش به بازگشت نیروهای آمریکایی
لاوروف: تلاش آمریکا برای سرقت نفت سوریه غیرقانونی است
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۹
لاوروف: تلاش آمریکا برای سرقت نفت سوریه غیرقانونی است
وزیر خارجه روسیه در سخنانی نسبت به بازگشت نیروهای آمریکا به مناطق شمالی سوریه و استقرار آنها در نزدیکی میادین نفتی این کشور واکنش نشان داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با زهراب مناتساکیان، همتای ارمنستانی خود با اشاره به بازگشت بخشی از نیروهای آمریکا به مناطق شمالی سوریه، اظهار کرد: تلاش آمریکا برای سرقت (اموال) سوریه و تسلط بر میادین نفتی آن غیر قانونی است و هیچ چیز مثبتی برای حل و فصل بحران این کشور به همراه ندارد.
وی افزود: آنچه آمریکا در شمال سوریه انجام می‌دهد تنها یک منبع تهدید جدی دیگر برای سوریه است.
لاوروف در ادامه تصریح کرد: ارتش دولت سوریه باید در سریع‌ترین زمان ممکن تسلط تمامی اراضی این کشور؛ ازجمله میادین نفتی را به دست بگیرد و این مسأله به خاتمه دادن به اعتبار تروریسم و حل و فصل تمامی مسائل مربوط به روند سیاسی این کشور کمک خواهد کرد.
دست‌کم ۵۰۰ نیروی آمریکایی که اخیرا در نتیجه عملیات نظامی ترکیه علیه کردها از نقاطی در شمال و شمال شرق سوریه به عراق عقب‌نشینی کرده بودند، با تجهیزات متعدد بار دیگر به شمال‌شرق سوریه بازگشته‌اند و توجیه آنها ممانعت از رسیدن عناصر داعش به میادین نفتی سوریه است!
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵