کد مطلب : 19014
حزب عدالت و توسعه خواستار شد: مشارکت تمامی نامزدها و احزاب در انتخابات ترکیه
پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۱
سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه اظهار داشت که این حزب همیشه از دموکراسی حمایت کرده و اکنون نیز خواهان حضور تمامی نامزدها و احزاب دارای شرایط قانونی لازم در انتخابات ۲۴ ژوئن است
به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «ماهر اونال» سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه طی سخنانی پس از برگزاری نشست مشورتی با حضور «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری این کشور و نمایندگان این حزب در دفتر مرکزی آن در آنکارا به ارزیابی انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری و پارلمانی ۲۴ ژوئن پرداخت و گفت: «ما همیشه از دموکراسی حمایت کرده و خواهان مشارکت تمامی نامزدها و احزاب دارای شرایط قانونی لازم در انتخابات ۲۴ ژوئن هستیم».
اونال با بیان اینکه این نشست مشورتی با حضور رجب طیب اردوغان برگزار شده، گفت: «رئیس جمهور کشور در جمع نمایندگان پارلمانی حزب سخنرانی کرده و روسای گروه های پارلمانی حزب، نمایندگان را در جریان آمادگی برای برگزاری این انتخابات زودهنگام قرار داد».
وی با ابراز اینکه این حزب طی ۱۵ سال گذشته در خصوص برگزاری انتخابات در موعد خود حساسیت لازم را از خود نشان داده است، تصریح کرد: «ما به عنوان حزب حاکم نمی‌توانیم در قبال فضای سیاسی کشور که به سمت انتخابات پیش از موعد معطوف است، بی تفاوت بمانیم. بنابر این ما از اختیاراتی که مردم کشورمان به ما اعطا کرده اند تا آخر استفاده خواهیم کرد».
اونال با اشاره به اینکه حزب عدالت و توسعه در گذشته با مشکلات زیادی نظیر تهدید بسته شدن حزب و غیره مواجه شده و همه آن را پشت سر گذاشته است، حاکمیت این حزب طی ۱۶ سال گذشته را تضمین کننده دموکراسی و آزادی در ترکیه دانست.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵