کد مطلب : 20670
رییس حزب اسلامی جمهوری آذربایجان: انقلاب اسلامی صفحه جدیدی به روی جامعه بشری گشود
جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۲
رییس حزب اسلامی جمهوری آذربایجان گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره ) صفحه جدیدی به روی جامعه بشری گشود
رییس حزب اسلامی جمهوری آذربایجان: انقلاب اسلامی صفحه جدیدی به روی جامعه بشری گشود
'حاجی الهام علی اف' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این انقلاب به ملت های مختلف جهان که در راستای آزادی تلاش می کردند ، راه رسیدن به آرمان هایشان را نشان داد.
وی، با اشاره به نظرات متفکران و صاحب نظران معروف جهان درباره نقش و اهمیت این انقلاب برای جامعه بشری، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی در بدو وقوع آن بر این باور بودند که این حرکت اسلامی نمی تواند بیشتر دوام بیاورد و یک پدیده موقت است و آنها برقراری و تسلط قواعد اسلامی در یک جامعه در شرایط فعلی جهان را امکان پذیر نمی دانستند.
علی اف، افزود: انقلاب اسلامی ایران با رهنمودهای بنیانگذار آن امام خمینی ( ره ) به و ایستادگی مردم مسلمان ایران، بی اساس بودن همه این نظرات را ثابت کرد.
رییس حزب اسلامی جمهوری آذربایجان گفت: امام خمینی ( ره ) با این انقلاب ثابت کرد که شخصیت های دینی بیشتر از همه در جهان توان مدیریت امور جامعه را دارند و آن حضرت در احیای اسلام ناب محمدی ( ص) گام مهمی برداشت و جامعه را در این راه هدایت کرد .
علی اف گفت: انقلاب اسلامی ایران موجب گسترش ایده های اسلامی شده و به جنبش های آزادی ملی و مقاومت در برابر استعمار داخلی و خارجی در نقاط مختلف جهان تحرک بخشیده است .
وی افزود: امام خمینی ( ره ) با این انقلاب حاکمیت اسلام را به جامعه بشری معرفی کرد و حاکمیت ولی فقیه یک اندیشه، ایده و نظام حکومتی جدید برای جهان بود و آن حضرت با این انقلاب نشان داد که جامعه اگر در پی یک راه جدیدباشد باید به اسلام و ایده های آن روی آورد.
علی اف در ادامه اظهارداشت: ایران در 40 سال گذشته پیشرفت های قابل توجهی در همه حوزه های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی داشته است.
وی با اشاره به اینکه ایران در حال حاضر صاحب فناوری های پیشرفته بومی است ، گفت: این در حالی است که ایران در این 40 سال بطور مداوم با فشارها و تحریم های بی رحمانه آمریکا و کشورهای متحد آن روبرو است .
رییس حزب اسلامی جمهوری آذربایجان تاکید کرد که انقلاب اسلامی همچنین موجب تقویت جایگاه بین المللی ایران بعنوان یک کشور کاملا مستقل شده است و مسئولان ایران اسلامی در حال حاضر عزت و شرافت مردم ایران را با عظمت به نمایش می گذارند و از منافع کشورشان بطور شایسته دفاع می کنند .
به گفته علی اف ، جمهوری اسلامی ایران در این 40 سال همواره از حقوق حقه مسلمانان جهان حمایت کرده و امروزه ما شاهد ادامه این سیاست در یمن ، سوریه ، افغانستان و نیز جمهوری آذربایجان هستیم .
وی افزود: موضع جمهوری اسلامی ایران درباره مناقشه قره باغ و حمایت از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان نیز برای مردم ما ارزشمند است.
Share/Save/Bookmark