کد مطلب : 22470
اظهارات وزیر خارجه ترکیه درباره مذاکرات با روسیه پیرامون ادلب
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۵
اظهارات وزیر خارجه ترکیه درباره مذاکرات با روسیه پیرامون ادلب
وزیر خارجه ترکیه با اعلام اینکه مسکو و آنکارا به تلاش خود برای رسیدن به توافق نهایی درباره حل و فصل اوضاع در منطقه ادلب سوریه ادامه می‌دهند، مذاکرات امروز در مسکو را مهم و اساسی خواند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "مولود چاووش‌اوغلو" وزیر امور خارجه ترکیه در مصاحبه با روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، تاکید کرد که روسیه و ترکیه همکاری خود برای دستیابی به توافق نهایی درباره حل و فصل اوضاع استان ادلب سوریه را ادامه خواهند داد.
لازم به یادآوری است که مقامات آنکارا انتظار دارند در جریان سفر هیئت نمایندگی ترکیه به مسکو و در پایان مذاکرات امروز دوشنبه ، 17 فوریه (28 بهمن ماه)، توافق نهایی در این باره منعقد شود.
چاووش ‌اوغلو توضیح داد: «هنوز کار زیادی در این زمینه انجام نشده است، ما همچنان به طور فعال با طرف روسی درباره این موضوع همکاری می‌کنیم. پاسخ نهایی درباره نتیجه کار را بعد از نشست مقامات دو کشور در مسکو پیدا خواهید کرد. ما نباید اجازه دهیم که مشکل کنونی در جبهه زمینی در منطقه ادلب سوریه، همکاری‌های سازنده بین مسکو و آنکارا را تضعیف کرده و بر روابط 2 کشور تأثیر منفی بگذارد.»
این دیپلمات بلند پایه تأکید کرد که پس از نشست روز دوشنبه (امروز) در پایتخت روسیه، مشخص خواهد شد که آیا روسیه و ترکیه به رایزنی‌های بیشتری در این باره احتیاج دارند یا خیر. وی گفت: «مذاکرات عمیق و اساسی با طرف روسی انجام خواهد شد و ما امیدواریم که سازنده و همراه با نتیجه باشد.»
وزیر خارجه ترکیه پیش از این گفته بود که اگر مذاکرات بین هیئت‌های نمایندگی دو کشور ناموفق باشد، ممکن است یافتن راه حل مشکلات به سطح بالاتری ارتقاء یابد.
وی، در این صورت دیدار ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان، روسای جمهوری روسیه و ترکیه را بعید ندانسته بود.
 
 
Share/Save/Bookmark