کد مطلب : 4423
حزب رئيس جمهوري ارمنستان اكثريت را در انتخابات پارلماني بدست آورد
سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۲۷

حزب جمهوري‌خواه ارمنستان متعلق به رئيس‌جمهوري اين كشور موفق شد اكثريت كرسي‌هاي پارلمان اين كشور را به دست آورد تا جايگاه اين حزب پيش از انتخابات رياست جمهوري سال آينده تقويت شود.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از خبرگزاري رويترز، حزب جمهوري‌خواه متعلق به سرژ سركيسيان، رئيس جمهور ارمنستان موفق شد ۴۴ درصد از آراي شمارش شده در انتخابات پارلماني ارمنستان را به دست آورد.
اين انتخابات محكي براي دموكراسي ارمنستان بود زيرا در انتخابات گذشته اين كشور درگيري‌هاي خشونت‌آميز به وجود آمد و ادعا شد در انتخابات تقلب شده است.
يكي از قانونگذاران ارشد حزب سركيسيان اظهار داشت: انتخابات يك پيروزي براي دموكراسي بود.
ادوارد شارمازانوف، معاون رئيس پارلمان پيشين ارمنستان اظهار داشت: اين انتخابات ثابت كرد هيچ جانشيني براي ارزش‌هاي دموكراتيك وجود ندارد و حزب جمهوري‌خواه تضمين كننده اين ارزش‌ها است.

اين انتخابات بدون هيچ‌گونه خشونت به پايين رسيد اين در حالي است كه در انتخابات رياست جمهوري سال ۲۰۰۸ پس از اعلام نتايج درگيري‌هاي خشونت‌آميز در اين كشور با ۳ / ۳ ميليون جمعيت راه افتاد.

ناظران بين‌المللي ارزيابي‌هاي متفاوتي در خصوص انتخابات امسال دارند و برخي از آن‌ها مقامات ارمنستان را به خاطر برگزاري انتخابات صلح‌آميز تحسين كردند.

نتايج انتخابات جايگاه حزب سركيسيان براي انتخابات رياست جمهوري سال آتي را تقويت كرد.

Share/Save/Bookmark