کد مطلب : 23540
قره باغ و حملات تروریستی در اروپا؛ موضوع نشست پوتین با اعضای شورای امنیت روسیه
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۱
قره باغ و حملات تروریستی در اروپا؛ موضوع نشست پوتین با اعضای شورای امنیت روسیه
سخنگوی کرملین گفت: رئیس جمهوری روسیه در تماس دائم با رهبران جمهوری آذربایجان و ارمنستان درباره اوضاع قره باغ است و اعزام نیروهای حافظ صلح روسی به منطقه نیز فقط با رضایت هر دو طرف مناقشه امکان دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "دیمیتری پسکوف" سخنگوی کرملین اعلام کرد که "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه روز جمعه در نشست هفتگی خود با اعضای دائمی شورای امنیت کشور، روند اوضاع در منطقه قره باغ، اقدامات تروریستی اخیر در اروپا و برخی مسائل امنیتی دیگر را مورد بحث و بررسی قرار داد.
وی گفت: «در این نشست، وضعیت در منطقه قفقاز شمالی، با تأکید بر روند توسعه اوضاع در قره باغ مورد بحث قرار گرفت. همچنین در خصوص حوادث  تروریستی دلخراش اخیر در اروپا مورد تبادل نظر دقیق قرار گرفته و همه اعضای شورای امنیت روسیه، بار دیگر تروریسم را در هر یک از مظاهر آن، به شدت محکوم کردند.»
 پسکوف همچنین تأکید کرد: «رئیس جمهوری روسیه دائما در تماس‌های خود با رهبران ارمنستان و جمهوری آذربایجان، درباره طیف گسترده‌ای از مسائل مربوط به حل و فصل مناقشه کنونی در جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی صحبت کرده و در جریان کلیه رویدادها قرار می‌گیرد.»
سخنگوی کرملین در تفسیر سخنان روز گذشته "نیکول پاشینیان" نخست وزیر ارمنستان در حمایت از حضور نیروهای حافظ صلح روسی در منطقه قره باغ ، اعلام کرد که "هر ماموریت حفاظت از صلحی، منحصراً در صورت ابراز رضایت طرفین وارد منطقه درگیری خواهند شد.
پسکوف در پاسخ به این سئوال که آیا روسیه آماده است نیروهای حافظ صلح خود را در صور موافقت آذربایجان به منطقه درگیری تقره باغ بفرستد، گفت: «من در اینجا از ارائه هر نوع استدلال نهایی در این باره خودداری می‌کنم و این تصمیمی است که از سوی مقامات بلندپایه نظامی و سیاسی روسیه گرفته می‌شود.»
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵