کد مطلب : 22802
روسیه اتهامات مرکل مبنی بر حمله هکری به پارلمان آلمان را رد کرد
شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۴
روسیه اتهامات مرکل مبنی بر حمله هکری به پارلمان آلمان را رد کرد
وزیر امور خارجه روسیه اتهامات برلین علیه کشورش مبنی بر دست داشتن در حمله هکری گسترده به پارلمان آلمان در سال ۲۰۱۵ را رد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان مسکو را متهم کرد که در حمله هکری به پارلمان آلمان که حدود 5 سال پیش انجام شده مشارکت داشته است.
البته مسکو این اتهامات را رد کرده و هیچ دلیل و مدرکی را برای آن نمی بیند.
"سرگئی لاوروف" در پاسخ به این اتهامات برلین گفته است: هیچ مدرکی دال بر اینکه هکرهای روسی در پس این حمله پارلمان آلمان قرار داشته وجود ندارد.
لاوروف در این باره گفت که حدود 5 سال از این ماجرا گذشته است و هیچ واقعیت مشخصی ارائه نشده است.
صدر اعظم آلمان چندی پیش در ارتباط با حمله هکری به پارلمان آلمان در سال 2015 اتهامات شدیدی به مسکو وارد کرده و این کشور را به عواقب این گونه اقدامات تهدید کرد.
با توجه به نتایج تحقیقات دادستانی کل فدرال آلمان در این باره از شواهد بدیهی درباره مشارکت روسیه و یک اقدام بی شرمانه از طرف روسیه سخن گفت.
بزرگترین حمله هکری علیه پارلمان آلمان در ماه می سال 2015 مشخص شد. در این حمله هکری بسیاری رایانه ها در دفاتر نمایندگان مجلس و همچنین کامپیوتر دفتر مرکل هم به نرم افزارهای جاسوسی آلوده شد. این حمله هکری منجر به این شد که سیستم فناوری اطلاعات پارلمان مورد بازنگری قرار گیرد.
به گزارش رسانه های آلمانی محققان دادگاه قانون اساسی آلمان سرویس مخفی نظامی روسیه GRU را مسئول این حمله سایبری گسترده اعلام کرده است.
مرکل با تاکید بر اینکه همچنان برای مناسبات خوب با روسیه تلاش می کند در عین حال تاکید کرد که با این گونه اقدامات مسکو همکاری های بر مبنای اعتماد نابود می شود.
وی همچنین گفت که برلین همواره حق انجام اقدامات علیه روسیه را برای خود محفوظ می دارد
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵