کد مطلب : 18483
اوپک افزایش قابل توجه استخراج نفت در قزاقستان را پیش بینی کرد
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸
اوپک افزایش قابل توجه استخراج نفت در قزاقستان را پیش بینی کرد
به گزارش ایرنا سازمان کشورهای صادر کننده نفت ( اوپک ) افزایش قابل توجه استخراج نفت تا سال 2040 میلادی در قزاقستان را پیش بینی کرد .
 
به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری ' آسیای مرکزی ، قزاقستان در حال حاضر روزانه 1.8 میلیون بشکه نفت از منابع خشکی و دریایی خود استخراج می کند .
در گزارشی سازمان اوپک پیش بینی شده است ، قزاقستان حجم استخراج نفت را تا سال 2022 میلادی در حجم فعلی نگه خواهد داشت ولی در سال 2025 میلادی حجم استخراج نفت روزانه این کشور به دو میلیون بشکه خواهد رسید .
در این گزارش پیش بینی شده است که حجم استخراج روزانه نفت در قزاقستان در سال 2030 میلادی به 2.3 میلیون ، در سال 2035 به 2.6 میلیون و در سال 2040 میلادی نیز به 2.7 میلیون بشکه خواهد رسید .
به گفته ی کارشناسان اوپک حجم استخراج روزانه نفت قزاقستان در سال 2017 میلادی 1.74 میلیون بشکه بوده که مطابق با توافق برای کاهش حجم استخراج این فرآورده است .
کارشناسان اوپک می گویند ، دو میدان نفتی بزرگ قزاقستان از جمله کاشاقان و تنگیز در افزایش حجم استخراج نفت در این کشور موثر خواهند بود .
در حال حاضر نزدیک به 200 میدان نفت و گاز در قزاقستان وجود دارد و مجموع ذخایر نفتی این کشور بیش از 11 میلیارد تن برآورد می شود .
کاشاقان یکی از بزرگترین میدان نفتی قزاقستان واقع در دریای خزر است و به گزارش کارشناسان قزاقستانی این میدان دارای 25 درصد از مجموع ذخایر نفت خزر است و ذخایر آن 4.8 میلیارد تن برآورد می شود .
تنگیز نیز دومین میدان نفتی بزرگ قزاقستان به شمار می رود و مجموع ذخایر نفتی آن 3.1 میلیارد تن برآورد می شود .
قزاقستان هر دو میدان نفتی را با همکاری شرکت خارجی توسعه می دهد
 
 
Share/Save/Bookmark