کد مطلب : 23414
افتتاح سفارت آبخازیا در دمشق
چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۲
افتتاح سفارت آبخازیا در دمشق

به گزارش ایسنا، به نقل از سانا، جمهوری خودمختار آبخازیا سفارت خود را در دمشق با حضور مسئولان و مقامات دو طرف افتتاح کرد.
در همین حال، ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه در جریان افتتاح سفارت آبخازیا در دمشق از گشودن این سفارت و حضور هیئت بلندپایه آبخازیا که توسعه روابط را مورد بحث و بررسی قرار داد و از مواضع سوریه  حمایت کرده، ابراز خشنودی کرد.
المعلم ضمن ابراز آمادگی سوریه برای ارائه کلیه حمایت‌ها از سفیر آبخازیا در انجام وظایف خود، گفت: این سفارت سنگ بنای شروع عملی روابط دو جانبه ما خواهد بود.
همچنین دوشنبه اتاق بازرگانی آبخازیا در سوریه، با هدف نمایش محصولات و تولیدات این کشور و مبادله کالا، در چارچوب همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور افتتاح شد.
آبخازیا نام سرزمینی واقع در غرب قفقاز و کرانه شرقی دریای سیاه است که قانونا بخشی از کشور گرجستان به‌شمار می‌آید.
وضعیت سیاسی آبخازیا مسئله اصلی درگیری میان گرجستان و روسیه است. در حالی که گرجستان کنترل خود را بر آبخازیا از دست داده، دولت گرجستان و اکثر کشورهای عضو سازمان ملل متحد، آبخازیا را بخشی از گرجستان می‌دانند. قانون اساسی گرجستان، آبخازیا را به عنوان جمهوری خودمختار تعریف می‌کند. در همین حال، آبخازیا توسط روسیه، ونزوئلا، نیکاراگوئه، نائورو و سوریه به عنوان یک کشور مستقل به‌رسمیت شناخته شده‌ است.
مرکز جمهوری آبخازیا، بندر سوخومی است که در ساحل دریای سیاه واقع است.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵