کد مطلب : 16944
گزارش تماس های وزیر دولت ترامپ با مقامهای روسی منتشر شد
پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۴
«جف سشنز» وزیر دادگستری ترامپ به رغم اظهارات قبلی خود مبنی بر این که هیچ گونه تماسی با مقام های روسی نداشته فهرستی از دیدار هایش با روس ها را در قالب گزیده منتشر کرد.
به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از رویترز؛ سشنز وزیر دادگستری ترامپ با انتشار یک فرم دولتی به مواردی از دیدار های خود با مقام های دولت های خارجی از جمله مقام های روسی اشاره کرده است.
سشنز به حکم الزامات قانونی پیشتر در یک فرم ویژه دولتی مدعی شده بود که در فاصله 7 سال گذشته هیچ گونه تماسی با مقام های خارجی از جمله مقام های مسکو نداشته است.
به گزارش رویترز؛ با این همه سشنز در فرمی که امروز منتشر شد بطور گزیده و دستچین به برخی از دیدار هایش با مقام های روسی از جمله کیسلیاک سفیر مسکو در آمریکا اشاره کرده است.
وزارت دادگستری آمریکا نیز در بیانیه ای مدعی شده بود که گرچه سشنز در طول خدمت خود در سنای آمر یکا با صد ها مقام خارجی دیدار و گفت و گو کرده اما به دلائل سیاسی این اجازه را داشته است که در فرمی که قبل از تصدی وزارت دادگستری پر کرده به این دیدار ها اشاره ای نکند.
وزیر دادگستری ترامپ در ماه آوریل امسال پس از برملا شدن تماس هایی که با کیسلیاک داشته بود از سمت سرپرستی و نظارت کمیته تحقیقات مربوط به روسیه کناره گیری کرد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵