کد مطلب : 22794
لاوروف: همکاری نظامی و فنی میان روسیه و ونزوئلا قانونی است
چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۴
لاوروف: همکاری نظامی و فنی میان روسیه و ونزوئلا قانونی است
وزیر امور خارجه روسیه تصریح کرد: همکاری نظامی و فنی میان روسیه و ونزوئلا قانونی و مشروع است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه در کنفرانس خبری پس از نشست وزیران خارجه کشورهای مشترک‌المنافع (CIS) اعلام کرد: ما و دیگر کشورها به تامین کمک‌های بشردوستانه به ونزوئلا از جمله دارو اقدام کرده‌ایم.
وزیر امور خارجه روسیه در این خصوص اضافه کرد: درباره دیگر اَشکال همکاری و تحقیق درباره حمله به ونزوئلا توسط مزدوران و حمله تروریستی برای سرنگونی رئیس جمهور مشروع، نیروهای ویژه روسیه در تماس با ونزوئلا هستند و در صورتی که درخواستی در این زمینه باشد، بر اساس توافق‌های مربوطه، این موضوع مد نظر قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه تصریح کرد: همکاری نظامی و فنی میان روسیه و ونزوئلا قانونی و مشروع است.
گفتنی است، «جردن گوریو» (Jordan Goudreau) نظامی سابق عضو نیروهای ویژه آمریکا اعلام کرد که مسئولیت عملیات ناکام چند روز گذشته علیه ونزوئلا را برعهده داشت. این نظامی سابق عضو نیروهای ویژه آمریکا به همراه یک نظامی سابق دیگر ارتش ونزوئلا دیروز قصد داشتند از راه دریا و از سَمت کلمبیا به ونزوئلا رخنه کرده و عملیاتی را برای با هدف سرنگون کردن «نیکلاس مادرو» رئیس جمهور قانونی این کشور به انجام رسانند.
به گزارش «اسکای نیوز»، «جردن گوریو» این عملیات را با حمایت «خوان گوایدو» سرکرده شورشیان مورد حمایت غرب در ونزوئلا به انجام رسانده بود.
این در حالیست که «نستور ریورول» ( Nestor Reverol) وزیر کشور ونزوئلا یکشنبه هفته گذشته اعلام کرده بود که ارتش این کشور موفق شده است عملیاتی را کشف و خنثی کند.
آمریکا از دو سال قبل اقدامات خود برای ساقط کردن دولت قانونی «نیکلاس مادورو» را آغاز کرده و در این راه در سال گذشته «خوان گوایدو» با حمایت واشنگتن و برخی از کشورهای غربی خود را رئیس جمهور ونزوئلا خواند
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵